Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Déšť svatého Floriána je ohňová rána.

 

Staré Hrady - Hrad a Zámek

Turist. známka:No.962 - Staré Hrady - Libáň (detail)
Typ, stav místa: Hrad, Zachovalý
Kraj: Královéhradecký kraj
GPS: 50°23'10,93"N   15°12'48,75"E
Mapa:http://www.mapy.cz/...
www:http://www.starehrady.cz/
Kontakt: Pohádkový hrad a zámek
Staré Hrady č.p.1,
507 23 Libáň

Tel.: +420 602 302 265
E-mail: info@starehrady.cz
Otevírací doba: leden, únor, březen, duben: 10:00 - 17:00, soboty, neděle, svátky
květen, červen, září: 09:30 - 17:00, denně mimo pondělí
červenec, srpen: 09:30 - 18:00, denně
říjen, listopad, prosinec: 10.00 - 17.00, soboty, neděle, svátky
Služby: Pro svatební obřady a jiné příležitosti nabízejí na Starých Hradech pronájem Slavnostního sálu. Více na www.starehrady.cz

Zámecké restaurace Staré Hrady - stylový interiér, teplá jídla a občerstvení
Popis místa: Hrad a zámek STARÉ HRADY u Jičína

Unikátní renesanční komplex s figurálními sgrafity. První písemná zmínka je z roku 1340. Původně gotický hrad s rukopisem Petroparléřské hutě s přistavěným renesančním zámkem a podzámčím. Od roku 2008 nově otevřeno.

I.Okruh: HRAD a ZÁMEK: V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. Můžete si prohlédnout ojedinělou expozici u nás – kupecké krámky, koloniál, obchod s kávou a C.K. hostinec, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Dále uvidíte barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu, kancelář pana nadlesního a další zajímavosti, kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. V hradních prostorách možná zahlédnete milého obyvatele Starých Hradů – netopýra vrápence malého, jehož je náš hrad evropsky významnou lokalitou soustavy Natura 2000.

Už v předzámčí vás upoutá podivný nápis Čarodějná Bestyjola. Tady se starohradské čarodějnice pečlivě starají o svá živá zvířátka. Vedle rozpustilých starohradských čarodějnic tu potkáte i veselé princezny, moudré čaroděje, popletené čerty a další živé pohádkové bytosti, které vás rádi zavedou časem zpátky do pohádky. Nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na vás netrpělivě čekají.

II.okruh - Zámecké pohádkové sklepení - Časem zpátky do pohádky I. vás zavede do tajemného sklepení. Zde našli svůj domov umounění čerti, vodníci, skřítkové a strašidláci. Uvidíte tu lesní a ledové království, pohádkovou hladomornu, rodinku starohradského obra, velkého draka z lesního království, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.

III.Okruh - Hradní pohádková půda - Časem zpátky do pohádky II. navštívíte prostornou hradní půdu, plnou krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice a pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Uvidíte časostroj, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, prádelnu a mydlírnu a na zámku si prohlédnete i komůrku kuchařky Magdaleny Háty.

Výstava v podzámčí - SAFARI - africké výpravy Ing. Josefa Vágnera

Nejbližší zajímavé tipy v okolí

Trosky  
Humprecht  
Kost  
Dětenice  
Hrubá Skála  
Valečov  
Jičín  
Čeřovka u Jičína (Milohlídka )  
Prachovské skály  
Nymburské opevnění  
Tábor u Lomnice nad Popelkou (Tichákova rozhledna)  
Valdštejn  
Allainova věž  
Muzeum panenek a medvídků pod Troskami  
Arboretum Bukovina  
Fotografie:

Přidej fota

                                                 
 

Přidej nové místo

 Vaše komentáře 
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Jméno: * povinnéE-mail:
 Vzkaz:
     ~11 ~12 ~13 ~14 ~15 ~16 ~17 ~18 ~19 ~20 ~21 ~22 ~23 ~24 ~25 ~26


<< Zpět na seznam míst

© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů