Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Martina kouřívá se z komína.

Turistická místa zapsaná v seznamu UNESCO

UNESCO. Tuto organizaci zná snad každý, kdo se jen trochu zajímá o památky. UNESCO je anglická zkratka názvu United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, což tedy znamená Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu. UNESCO je jednou ze 14 mezistátních odborných organizací (agentur) OSN se sídlem v Paříži. Československo patřilo k zakládajícím členům UNESCO. Po rozpadu Československa se samostatná Česká republika stala jeho členem 22. února 1993. Níže Vám uvádíme tedy památky, které byly zařazeny do památek UNESCO a můžeme se tedy pyšnit světově hodnotnými stavbami.


Přidej nové místo

Nalezeno míst: 116      dalších 10 tipů na výlet >>  


 

Apollonův chrám

Typ místa: Zámek   -  Jihomoravský kraj
Appolonův chrám najdeme na návrší u břehu Mlýnského rybníka. Empírový chrám byl postaven na začátku 19. Století. Střecha zámečku sloužívala jako vyhlídka, rozhled je na třpytící se hladiny rybníků i lichtenštejnské stavby. Patří do Lednicko Valtického areálu, který byl do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsán v roce 1996.


 

Arcibiskupský palác

Typ místa: Architektonická památka   -  Praha
Arcibiskupský palác vznikl v letech 1764 až 1765 a je pozdně barokním slohu. V roce 1561 palác koupil Ferdinand I. a věnoval ho pražskému arcibiskupovi Antonínu Brusovi z Mohelnice a tak se palác stal sídlem pražského arcibiskupství. Palác po rekonstrukci v roce 1998 slouží jako oficiální rezidence pražských arcibiskupů.


 

Bazilika sv. Jiří - Pražský hrad

Typ místa: Kostel   -  Praha
Románská bazilika je druhým nejstarším pražským kostelem, založeným kolem roku 920 knížetem Vratislavem I. Po požáru v roce 1142 byla bazilika obnovena abatyší Bertou skoro do současné podoby. Je zde pohřben kníže Vratislav a asi i kníže Oldřich a Jaromír.


 

Bazilika sv. Vavřince

Typ místa: Kostel   -  Praha
Pravděpodobně pochází z 10. a 11. století za vlády knížete Vratislava II.


 

Belveder

Typ místa: Zámek   -  Jihomoravský kraj
Zámeček nejdeme asi 1 km severně od Valtic. Postaven byl v roce 1802 jako hospodářský objekt- bažantnice. Patří do Lednicko Valtického areálu, který byl do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsán v roce 1996.


Přidej foto 

Císařská konírna - Pražský hrad

Typ místa: Architektonická památka   -  Praha
Najdeme je na severní strany Pražského hradu a to jak je Pacassiho brána a průchodem . Po obou stranách brány byly ve 2. polovině 16. století stáje . Ve 20. století byly upraveny jako výstavní prostory.


 

Černá Věž - Pražský hrad

Typ místa: Věž   -  Praha
Kamenná věž byla postavena v roce 1135 a najdeme ji na východním konci Pražského hradu. V roce 1538 věž vyhořela a místnost v prvním patře byla upravena na vězení. Věž je vysoká 26 metrů. Dnes je tady depozitář archeologických nálezů z Pražského hradu.


 

Český Krumlov

Typ místa: Zámek   -  Jihočeský kraj
Po Pražském hradě nejrozsáhlejší zámecký areál v ČR. Postaven v renesančním slohu. Skládá se z Dolního hradu (původního Hrádku) s dominující věží; a Horního hradu. Most Na plášti -několikaposchoďové přemostění Jelení zahrady - spojuje zámek a zámeckou zahradu.Zámecká zahrada - založena ve 2. pol. 16. stol., dlouhá 700 m, celková rozloha 10 ha.


 

Český Krumlov - město

Typ místa: Město   -  Jihočeský kraj
Historické jádro Českého Krumlova pochází ze 13. století a nese gotické, renesanční i barokní prvky. Je příkladem středověkého sídla. Do seznamu patří státní hrad a zámek, jedinečný soubor městské zástavby, především z 16. století., barokní divadlo, zámecká zahrada s rokokovou fontánou a letohrádek Bellarie s otáčivým hledištěm a chrám sv. Víta. Do seznamu světového kulturního a


 

Daliborka - Pražský hrad

Typ místa: Architektonická památka   -  Praha
Válcová dělová věž Daliborka byla postavená v roce 1496. V suterénu jsou čtyři kobky a v podlaze je kruhový otvor do hladomorny, tam byli vězňové spouštěni a to pomocí kladky. První vězněm byl Dalibor z Kožojed v roce 1498, podle něhož se věž jmenuje. Zdivo hladomorny je silné 2, 6 metru. Jako vězení přestala sloužit v roce 1781.

 Nalezeno míst: 116      dalších 10 tipů na výlet >>

© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů