Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jak dlouho skřivánek před Hromnicemi zpívá, tak dlouho po nich bude mlčet.

Zapomenuté fotografie Beatles vystaví před Carnegie Hall České muzeum hudby

23.2.2011

V Českém muzeu hudby, které je součástí Národního muzea, bude poprvé mimo Velkou Británii vystaven soubor fotografií skupiny Beatles z let 1963 a 1964. Velkoformátové fotografie, které doplní prodlouženou výstavu Beatlemánie!, mohou návštěvníci ve dvou souborech shlédnout od 23. února do 6. dubna 2011. Výstava je uspořádána ve spolupráci s liverpoolským muzeem The Beatles Story.

Autorem fotografií je Paul Berriff, dnes světově uznávaný dokumentarista, tehdy šestnáctiletý mladík, kterému se podařilo proniknout do zákulisí koncertů Beatles a vytvořit soubor unikátních momentek, jež jsou výjimečné i tím, že zvěčnit slavnou skupinu směl pouze omezený počet fotografů. Slavní Brouci jsou na nich zachyceni, jak odpočívají, baví se nebo svačí. Fotografie zůstaly skryty po dobu delší než 45 let. Sám autor zapomenuté negativy náhodou objevil teprve v roce 2009 během úklidu půdy.

Jde o kolekci 38 černobílých velkoformátových fotografií z let 1963 – 1964, které ještě nikdy neopustily liverpoolské muzeum The Beatles Story. Po pražské výstavě je čeká premiérové turné po Spojených státech amerických se zastávkami v Memphisu, San Franciscu a v New Yorku, kde budou vystaveny ve slavné Carnegie Hall. „Na základě skvělé spolupráce na Beatlemánii! nám The Beatles Story nabídlo zapůjčení Berriffových fotografií. Budeme první na jejich pouti po světě, jediní v České republice. Rádi přivítáme všechny fanoušky Brouků, zřejmě již nikdy nebudou mít možnost vidět originály těchto fotografií,“ zve ředitel Českého muzea hudby Emanuele Gadaleta.

Kolekce unikátních fotografií bude veřejnosti prezentována postupně. Její první část můžete vidět v Českém muzeu hudby od 23. února do 14. března a druhou od 16. března do 6. dubna 2011. Návštěvníci se budou moci na výstavu podívat v rámci speciálního zvýhodněného vstupného, podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách Národního muzea www.nm.cz.

Tisková zpráva k výstavě Objevené fotografie Beatles (´63 - ´64), Poprvé mimo Liverpool!
Národní muzeum – České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů