Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Matěje lidské srdce okřeje, slunce pozře závěje, nad polem si skřivan zapěje.

Jak to vidím já - David Němeček, mladý a nadějný fotograf

8.2.2011

Při cestovní po Jánských lázních jsme narazili na českého fotografa Davida Němečka. Nadějný mladý fotograf se specializuje na krajinářskou a sportovní fotografii, a to nejčastěji v zimním období. Jeho fotografie můžete nalézt např. na webových portálech Freeride a Freeskiing aj. Využili jsme této situace a přinášíme Vám malý, ale zajímavý rozhovor:

1. Ahoj Davide mohl by jsi se nám trochu představit?
Ahoj Michale, je mi 27 a bydlím v Praze tak to mám aspoň přibližně všude stejně daleko.

2. Jak jsi se k focení dostal?
Fotit jsem začal už jako kluk, když jsem dostal svůj první fotoaparát. Už si však nevzpomínám na značku, ale krmil jsem ho barevným filmem kodak gold. Vážněji jsem do toho spadl až po koupi první digitální zrcadlovky Canon EOS 350, a to při mé návštěvě spojených států v roce 2006, to jsem ale neměl tušení, co je to světelnost objektivu a podobně. Přibližně dva roky jsem žil v módu poloautomatiky a vychutnával si pouze rozdíl kvality od kompaktu, až pak jsem objevil kouzlo photoshopu a pořídil lepší tělo a nějaké to sklíčko.

3. Co nejraději fotíš a proč?
Nejraději fotím zvířectvo, jak ve volné přírodě což považuji za nejnáročnější disciplínu, tak aranžovanou fotografii, propadl jsem také krajinářské fotografii a sportovní.

4. Víme, že se specializuješ na fotografie zimních sportů, avšak rádi bychom našim návštěvníkům přiblížili krásy Čech. Mohl bys nám něco doporučit?
Záleží, co kdo chce fotografovat. Já často jezdím do Krkonoš, ale chtěl bych objevit i další krásy naší země.

5. Kde se ti nejvíce líbilo a kde naopak vůbec?
Nejvíc se mi asi líbí v Rýchorským pralese, tvary tamějších stromů jsou fascinující. A zklamaný nejsem z žádného místa. Vždycky si to odůvodním, že jsem jen ve špatný čas na správném místě. Nejraději si fotografii dopředu promyslím a pak na dané místo vyrazím, abych vychytal správné povětrnostní podmínky. Myslím si, že opravdu dobrá krajinářská fotografie se musí vychodit.

6. Co pro focení nejčastěji používáš. Na jakou fotografii, jakou techniku. Přibliž nám, co to obnáší?
V současnosti mam Canon 40D což plánuji v nejbližší době změnit. Ze skel nejčastěji využívám asi Sigmu 10-20, která při lehkém nazoomování a zaclonění na f8 podává slušné výkony. V poslední době se snažím fotografovat krajinu teleobjektivem z důvodu dramatického zamoření naší malé země dráty a dalšími nevhodnými prvky. Často používám polarizační filtr B+W slim a přechodové filtry Hitech spolu s držákem cockin. Takřka nepostradatelný je dobrý pevný stativ.

7. Co ty a následné úpravy v PC?
Jednoznačně říkam ANO, protože fotím do RAWu, a to je něco jako následné vyvolání filmu ve fotolabu.

8. Prošel jsi nějakými kurzy? Můžeš něco doporučit, nebo naopak ne?
Měl jsem to štěstí navštívit fotokurz aranžované fotografie dravců, který svými zvířaty zaštiťovali manželé Kuchyňkovi ze záchranné stanice. Kurz můžu vřele doporučit a mám v plánu se v budoucnu opět na nějaký podívat.

9. Daly ti kurzy něco? Myslíš si, že je to správná cesta pro mladé začínající fotografy?
Kurz mě určitě posunul dál. Myslím si, že by se fotografové neměli bát navštěvovat kurzy. Hodně to pomůže zvlášť ze začátku.

10. Kde mohou lidé nalézt tvé fotografie?
Zatím jen ve výše uvedených webových portálech a posledním výtisku Freeski. Chystám se vytvořit osobní webové stránky, kam budu vkládat nejen sportovní fotografie.

11. Uvažuješ o nějaké výstavě?
Zatím ne

12. Poslední na závěr, máš nějaké sdělení čtenářům?
Hodně štěstí a dobré světlo při fotovýletech 

Fotografie:

                       


© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů