Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Suchý půst - úrodný rok.

Vyškov- zoopark, DinoPark a akvapark

4.1.2011

Vyškov, město ležící přibližně 30 km severovýchodně od Brna, je jako stvořené pro výlety rodin s dětmi. Vždyť, v kterém jiném městě v naší zemi najdete takové turistické lákadla, jako jsou arcibiskupský zámek se zajímavou expozicí, zoopark, DinoPark a akvapark?

Na Masarykově náměstí stojí pozoruhodné měšťanské domy, renesanční radnice s věží a najdete zde také barokní morový sloup, barokní kašnu a studnu z 19. století. V nedaleké Kostelní ulici stoji barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie s věží. V Pivovarské ulici se zachoval souvislý úsek městských hradeb s ochozem a taky střílnami z 15. století.

Přední památkou města je arcibiskupský zámek na náměstí Čs. Armády, který je komplexem renesančních a barokních budov se zámeckou zahradou. Arcibiskupský zámek je sídlem muzea Vyškovska. Můžete si zde například prohlédnout národopisnou expozici, expozici o přírodě Vyškovska, nebo zajímavou keramickou expozici. Muzeum je otevřeno celoročně, od listopadu do března v pondělí až pátek, od dubna do října denně.

V jihovýchodní části zámecké Panské zahrady, nedaleko centra města, se nachází zoopark. Je specializovaný na chov původních druhů a plemen domácích a hospodářských zvířat z celého světa. Nejoblíbenější expozicí je „ Dvoreček naší babičky“ , kde si děti mohou nejenom prohlédnout, ale i pohladit různé druhy koz, ovcí a drůbeže. Pro děti jsou připraveny i další atrakce, například různé houpačky a dřevěné plastiky zvířat, sloužící jako kladiny a prolézačky.

Jen 2,5 km od zooparku stojí pravěká atrakce DinoPark a vstupné do zooparku zahrnuje i vstupenku do DinoParku. Návštěvníci jsou přepravováni od zooparku k DinoParku speciálními silničními vláčky, takzvanými Dinovláčky. V DinoParku je umístěno okolo 30 modelů pravěkých ještěrů v životní velikosti a některé z nich jsou i pohyblivé. Zajisté vás zaujme i 3D kino s filmem z prostředí druhohor. Je zde i dětské paleontologické hřiště. Zoopark je otevřený od ledna do října denně, DinoPark je otevřený od poloviny května do září denně.

Některé rodiny po návštěvě tohoto „ Jurského parku“ na jižní Moravě zatouží si ještě užít vodních radovánek. Tak mohou navštívit krytý a venkovní akvapark na Sportovní ulici. V kryté části akvaparku je plavecký bazén, dětské brouzdaliště, dva tobogány, masážní lavice, vířivka, divoký kanál, vodní chrlič , vodní hřib, sauna a solárium. Ve venkovní části akvaparku je plavecký bazén, dětský bazén, skluzavka a vodní hřib, dětský koutek a stánky s očerstvením. Sekce dvou tobogánů a divokého kanálu je za pěkného počasí přičleněna k venkovnímu areálu. Krytá část akvaparku je otevřena celoročně, denně, venkovní část akvaparku je otevřena dle počasí, od června do září.

Autor: Jiří Glet
http://www.litery.cz© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů