Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svatá Anna - chladna z rána.

Perfektní rodinná dovolená na Šumavě

31.10.2022

Každý kraj v České republice má své kouzlo. Čistá příroda a čerstvý vzduch, stovky kilometrů cyklostezek, perfektní lyžařská střediska, množství hradů a zámků a turistika pro všechny věkové kategorie – to je Šumava. Šumava je známá zejména díky přehradě Lipno a unikátnímu Boubínskému pralesu. Na Šumavě naleznete vše, co potřebujete pro ideální celoroční rodinnou dovolenou. Penzionů na Šumavě je mnoho a v tomto článku vám dáme pár tipů.

V zimě se můžete nechat zlákat na lyžování s bohatou sněhovou nadílkou. Velmi oblíbená lyžařská střediska na Šumavě jsou Lipno, Skiareál Špičák a Skiareál Zadov.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je velmi moderní lyžařské středisko, které je vhodné pro všechny věkové kategorie – pro rodiny s dětmi, začátečníky i školní lyžařské kurzy. Celková délka sjezdovek je 11,6 km a přepravu pohodlně zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky. Na své si určitě přijdou i milovníci běžkování. Strojově se zde upravuje více než 40 km běžeckých stop. Při běžkování uvidíte nádhernou zasněženou šumavskou krajinu. Když je pořádně tuhá zima, tak Lipenská nádrž poskytuje ideální podmínky pro bruslení. Celková délka bruslařské dráhy je 12 km. Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je opravdu perfektním zážitkem. Penzionů na Lipně je opravdu mnoho.

Starobylé město Planá a sousední město Tachov

Penzionů ve městě Tachov je opravdu mnoho. Město Tachov se nachází v západní části Plzeňského kraje a je lákadlem pro mnohé turisty. Tachovské městské hradby patří k nejzachovalejším v České republice. Velmi významnou památkou je Tachovský zámek, který jistě stojí za navštívení. Město Plané je významné hornické město. Nejstarší památkou je románsko-gotický kostel svatého Petra a Pavla. V Plané můžete navštívit štolu Ondřeje Šlika. Labyrint chodeb dnes slouží jako perfektní hornické muzeum. Nachází se v něm množství hornického nářadí, lampy a nástroje.

Pokud se chystáte trávit zimní prázdniny v České republice, vybírejte penziony na Penzion.cz© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů