Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Jakuba, brambor prvá úroda.

Zimní sporty

21.12.2021

Udržet si dobrou postavu v zimě nemusí být tak velkým problémem, jak se na první pohled může zdát. Právě zimní období nabízí mnoho příležitostí, jak trávit den aktivně.

Freeride lyže

Lyžařská sezóna je již v plném proudu. Pokud vás už nudí lyžování na zcela přeplněných svazích, pak freeride je pro vás jako stvořený. Jedná se o lyžování ve volném terénu. K freeride patří především adrenalin, vzrušení a pocit volnosti. Kromě odvahy budete potřebovat speciálně upravené lyže. Jedná se o lyže, které jsou výrazně kratší. Dále budete potřebovat sjezdové hole. Jezdit na sjezdovkách bez holí je téměř nemožné.

Jak vybrat sjezdové hole?

Pro určení správné délky sjezdových holí existuje velmi jednoduchá pomůcka – stačí vynásobit výšku vaší postavy číslem 0,7 a máte výsledek. Sjezdové hole jsou vyráběny ze dvou základních materiálů – hliník a karbon. Platí, že hliníkové hole mají větší hmotnost, ale delší životnost. Karbonové hole jsou lehčí, ale pozor jsou o křehké. Záleží na vašich preferencích.

Chrániče

Adrenalinové sjezdy umí být poměrně nebezpečné, proto nezapomínejte na dostatečnou ochranu. Na výběr je několik možností – chrániče na záda, pánev, kostrč, boky a podobně. Při výběru byste měli dbát na to, aby chrániče neomezovaly pohyb při sportu a měly by být dostatečné prodyšné.

Teplé rukavice

Ať už rádi jezdíte na sjezdovkách nebo v prašanu, je důležité nezapomínat na teplé rukavice. Rukavice se považují za jeden z nejdůležitějších doplňků při zimních sportech. Výběr rukavic se může zdát jednoduchý, ale opak je pravdou. Výběr správné velikosti rukavic je klíčovou vlastností, kterou byste neměli podceňovat. Příliš velké rukavice ztíží držení lyžařských holí, ovládání zipů a provádění rutinních záležitostí. Naopak příliš malé rukavice vás omezí v pohybu a otáčení prstů. Správně nasazená rukavice by měla po natažení na ruce přečnívat asi ¼ palce materiálu.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů