Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na Hromnice - sněžnice, medvěd otvírá boudu; není-li vánice, zavírá ji.

Křížem-krážem po České republice

23.3.2021

Česká republika potěší každého turistu mnoho možnostmi, kam vyrazit na výlet. Pokud již máte chuť na výlet do přírody, za kulturou či zábavou vždy si odnesete nespočet zážitků.

Chráněná krajinná oblast Pálava

 Na severozápadním území Panonské nížiny v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky se nachází krajinná oblast Pálava. Oblast Pálava patří k místům, která turisté navštěvovali již od pradávna a je tomu tak dodnes. Je ideální na pěší turistiku, ale i na výlety na kole.

Co vidět na Pálavě a okolí?

Mikulov

České město Mikulov je stále vyhledávanější. Mikulov nabízí nádhernou architekturu, starobylé centrum, krásky kopeček a nespočet různých vín.

Ditrichštejnská hrobka

Hrobka byla kdysi kostelem, ale ten v roce 1784 vyhořel. Vstupné pro dospělou osobu stojí 70 Kč a snížené 50 Kč. Čelní terasa vám poskytne krásné výhledy na celé historické náměstí a okolí Mikulova.

Svatý Kopeček

Trasa na Svatý Kopeček vede po schodech, lesním a kamenném chodníčku. Ze svatého Kopečka uvidíte Mikulov jako na dlani. Tato křížová cesta patří mezi nejstarší křížové cesty.

K první návštěvě Mikulova by mělo patřit i stylové ubytování. Ubytování v Mikulově je cenově výhodně.

Lednický Zámek a zahrady

Tento zámek patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Každý rok se zde koná mnoho akcí. Na zámek můžete vzít i svého pejska. Najít ubytování v Lednici nebude žádný problém.

Valtice

Ve Valticích určitě nevynechejte zámek Valtice.Je součástí krajinné památkové zóny Lednicko-valtický areál. Zámek tvoří dominantu města. Hotely ve Valticích nabízejí mnoho komfortu za nízkou cenu.

Aqualand Moravia

 Aqualand Moravia je největší aquapark v České republice. Nabízí 16 bazénů, 24 tobogánů a skluzavek. Nejenže přijdete domů zrelaxováni, ale odnesete si i kopec zážitků.

Pokud se rozhodnete pro kteroukoli oblast v České republice, určitě nebudete zklamáni. Plánujte výlet po České republice a vyberte si hotel a ubytování na Hotely.cz  - nebudete zklamáni.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů