Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Beskydy jako na dlani

14.12.2020

Většina lidí chce trávit volné chvíle na horách, kde zapomenou na každodenní stres a starosti. Mezi turisty oblíbený region patří Beskydy. Beskydy turisté navštěvují po celý rok Je jedno, jestli je zima nebo léto. Nacházejí se blízko hranic se Slovenskou republikou na východě Moravy. V Beskydech vás čekají zelené nebo zasněžené kopce, lidová architektura a mnoho cyklostezek. Penziony v Beskydech nabízejí mnoho pohodlí za příjemné ceny. Kde hledat penziony, které nezruinují naši peněženku?

Nejatraktivnější místo na poznávání Beskyd je Rožnov pod Radhoštěm. Město je známé díky skanzenu Valašské muzeum v přírodě. Skládá se z několika dřevěných lidových staveb, jako:

• Dřevěné městečko,

• mlýnská dolina,

• valašská vesnice.

Po celý rok Valaška muzeum nabízí doprovodný program – vystoupení řemeslníků, festivaly, jarmarky a podobně. Kde hledat penziony v Rožnově pod Radhoštěm?

 

Horní Bečva

Penziony v Horní Bečvě nabízejí atraktivní polohu v Beskydech, a to v každém ročním období. Svůj pobyt si můžete zpříjemnit túrou na Velký Javorník, Lysou horu nebo Pustevny. V zimním období lyžaře potěší blízkost Ski areálů:

• Ski areál Sachovka,

• Ski areál Soláň,

• Ski areál Bíla.

Na své přijdou jistě i začátečníci, děti i zkušení lyžaři.

 

Pustevny

Pustevny patří k nejnavštěvovanějším částem Beskyd. Najdeme zde – Jurkovičovu útulnu, Stezku Valašku, Sochu Radegast a Vrchol Radhošť. Stezka Valaška je nová turistická atrakce, která vznikla teprve nedávno. Její délka je 660 metrů. Vstupné pro dospělého je 220 Kč, dítě a důchodci 170 Kč. Dále mají v nabídce různé slevy jako – rodinné, školní nebo skupinové vstupné.

Jak se dostat na Pustevny?

1. Lanovkou z Trojanovic,

2. autem - parkování se nachází naproti hotelu Ráztoka. Parkovné je 150 Kč.

3. autobusem z Frenštátu pod Radhoštěm (zastávka Trojanovice u hotelu Ráztoka).© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů