Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Vítr, který od velikonoc do svatého Ducha panuje, drží se celý rok.

Kde najdeme Valašské restaurace v Beskydech?

12.12.2020

Říká se, že Valašsko je hornatý kraj s málo úrodnou půdou. Právě od toho se odvíjely nejdůležitější suroviny, které se v této kuchyni používají. Frgál, kyselica či trnková omáčka? Vybaví se vám tato slova, když se řekne Valašská restaurace? V podhůří Beskyd najdete několik restaurací, které nabízejí pravou valašskou kuchyni. Valašsko patřilo mezi chudé oblasti, čemuž odpovídá i místní kuchyně – prostá a skromná. Vařily především z brambor. Jaké jsou ale typická jídla pro Valašsko - husté polévky připravované z kyselého zelí, kombinace kysaného zelí a masa, noky podávané s kyselým zelím, ovčím sýrem nebo brynzou, sladké koláče, jídla z pohanky, knedlíky.

Restaurace Frenštát pod Radhoštěm nabízí mnoho na výběr. Pokud chcete zažít tu pravou atmosféru a chuť, neváhejte nějakou navštívit. Díky své výhodné poloze vás restaurace zasytí do plna, pokud půjdete z kteréhokoliv turistického místa. Restaurace Frenštát nemají zklamaného zákazníka.

Určitě nepohrdnete tou pravou valašskou kyselicou s uzeným masem a chlebem nebo domácími noky s pravou brynzou, valašskou slaninou a špekem. Výběr menu Frenštát je opravdu pestrý. Mezi speciální nabídky například patří pomalu pečená jehněčí kýta se špenátem a domácím bramborovým knedlíkem, po případě strouhaný koláč s domácím tvarohem a čokoládovým přelivem. Pokud je čas oběda, určitě se vám vyplatí. Kde najít denní menu ve Frenštátě.

Chystáte se do Trojanovic?

Město Trojanovice má co nabídnout. Na skok to budete mít na Stezku Valaška, lanovou dráhu Tarzánia, sochu Radegast či Velký Javorník. Najdete zde i tradiční restaurace. Restaurace Trojanovice se určitě nemají zač stydět, ba naopak. Budete odcházet s plným bříškem a dobrým pocitem.

 © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů