Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Plzeň

5.12.2020

Město Plzeň to je – pivo, rodiště známých dřevěných loutek, evropské hlavní město kultury. Plzeň má dlouhou historii, což se odráží v nádherných stavbách, které se nacházejí v centru města.

Pár zajímavostí o městě Plzeň:

• Synagoga v Plzni patří mezi druhou největší v Evropě a třetí na světě,

• Zoo je jediná v České republice, která je zároveň i botanickou zahradou.

• Největší sklepy se nacházejí přímo v areálu pivovaru

• Plzeň má jediné muzeum na světě, které se nachází v původním právovárečném domě.

• Nejvyšší kostelní věž v České republice (102 m) se nachází v Plzni.

Pokud už se vyberete do města Plzeň, jaké památky byste neměli vynechat?

Velká synagoga

Velká synagoga patří mezi největší synagogu v Evropě a skončila třetí na světě. Díky dobré akustické a unikátní atmosféře se zde konají koncerty. V současné době se však připravuje rekonstrukce interiéru synagogy a oprava rabínského domu. V suterénu by měla být dokonce obnovena židovská rituální lázeň - mikve.

 

Loosova interiéry

Jedinečný architekturní skvost, který je tvořen souborem z osmi dochovaných bytových interiérů, kterou vytvořil Adolf Loos. Patří mezi světoznámé architekty moderní architektury. V současnosti je možnost navštívit tři zrekonstruované interiéry a to:

• Byty Krausová,

• Byty Voglových,

• Brumlův dům.

Katedrála svatého Bartoloměje

Dominantou Plzně je katedrála svatého Bartoloměje. Po překonání skoro 300 schodů se vám naskytne krásný výhled, kde uvidíte Plzeň jako na dlani. Za dobrého počasí můžete vidět vrcholky Šumavy, Českého lesa a dokonce Alp. Na zadní straně katedrály se nachází sousoší, které znázorňuje Krista na hoře Olivetské. Před sousoším se nachází kovová brána s hlavami andělů. Místní říkají, že po dotčení anděla se vám splní i to nejtajnější praní. Rozhodně to stojí zato to zkusit.

Aktuálně po Plzni jezdí vyzdobena vánoční tramvaj. Vánoční tramvaj jezdí během pracovních dnů přibližně každou hodinu. Jezdí linka číslo dvě ze Světovar na Skvrňany. První odjíždí v 05:03 hod. ráno a poslední vychází v 19:44 hod. večer. Tramvaj je vyzdobena asi dvěma tisíci světýlek a také vánočními dekoracemi v interiéry.

Plzeň jako město na život

Plzeň nabízí mnoho zrekonstruovaných bytů či nových výstaveb. Reality Plzeň vám toho nabízejí mnohem více, než si myslíte. Pokračuje zde ve velkém stavební boom a do města Plzeň míří ve velkém mnozí developery. Město nabízí veškerou občanskou vybavenost, výbornou dopravní strukturu, dostatek volných pracovních míst, krásnou přírodu, kulturní a sportovní vyžití. Pokud právě hledáte v Plzni bydlení, zkuste vyzkoušet realitní vyhledávač. Pomocí filtrů si můžete vyfiltrovat různé velikosti bytů jako – garsonky, byty 1 + 1, 1 + kk, 2 + 1, 3 + 1, 4 + 1 a podobně. Zájemci o vlastní byt nemusí mít obavy z vyšší cenové hladiny. V Plzni totiž najdete solidní reality v cenově dostupné relací.

Pokud nemáte v plánu vybírat byty a chcete se rozhlédnout po jiném typu nemovitostí, můžete také vyzkoušet realitní vyhledávač Digi. Zajímáte se o volné pozemky, komerční prostory nebo domy se zahradou? Vyberte si nabídku, která vám nejvíce vyhovuje.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů