Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Sníh na svatého Ondřeje, žitu velmi prospěje.

Proč zvolit pro cestování a ubytování Plzeň a další západočeská města?

22.11.2020

Ačkoliv v současné situaci není zrovna lehké cestovat, a to obzvláště do zahraničí, je dobré myslet pozitivně a zvážit, kam se vydat, až se podmínky zlepší. Jedním z velmi lákavých míst České republiky je bezesporu západ Čech, kam ročně vyrážejí stovky tisíc lidí. Jaká města neopomenout?

Plzeň a okolí

Ideální místem je pro cestování a ubytování Plzeň. Tuto krásnou západočeskou metropoli můžete zvolit jako hlavní cíl vašeho cestování, případně také jako výchozí bod, odkud se dá denně vyjet do širokého okolí, klidně až k hranicím s Německem. Samotná Plzeň toho má skutečně co nabídnout. Klasikou je návštěva tamního pivovaru, kde se dozvíte o dějinách a kultuře pivovarnictví v Čechách a nahlédnete třeba i do sklepů, v nichž pivo zraje v originálních sudech. Ve městě pak rozhodně nezapomeňte navštívit také historické centrum, jemuž dominuje katedrála sv. Bartoloměje na náměstí Republiky. V blízkosti katedrály je pak skvostná historická budova radnice, v jejímž přízemí se pravidelně pořádají výstavy. V neposlední řadě stojí za zmínku kupříkladu židovská synagoga, již najdete nedaleko centrálního náměstí.

Karlovy Vary

Tradičním cílem cestování na západě Čech jsou samozřejmě Karlovy Vary. Naše nejznámější lázeňské město láká na procházky historickým centrem, po kolonádě, ale i po blízkém okolí. S hotely Karlovy Vary jako turistická oblast nemají problém, takže ubytování zde nepochybně najdete bez delšího hledání. Je ale třeba počítat s tím, že kupříkladu během konání mezinárodního filmového festivalu jsou kapacity často naplněné již dlouho dopředu, takže se vyplatí brzká rezervace. Vyzkoušejte pro hotely a ubytování web Hotely.cz, který přináší vždy aktuální seznam volných ubytovacích míst ve městech po celé České republice.

 

Klatovy

Při výletu na Šumavu se vyplatí zastávka v Klatovech. Rovněž pro ubytování Klatovy nejsou nijak špatnou volbou. V zimě se odtud během pár desítek minut dostanete na šumavské sjezdovky a lyžařské běžecké tratě. Samotné město Klatovy pak okouzlí zejména náměstím a jeho okolím. Výrazným bodem je hlavně Černá věž, kde lze navštívit pozoruhodné katakomby.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů