Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svatý Antonín poustevník přináší led, nebo jej láme; nemá-li žádný, vyrobí hned.

Jedete na Slapy? Navštivte tato 4 místa

6.10.2020

Ještě jste nikdy nebyli na Slapech a hledáte inspiraci, kam zajít a co si prohlédnout? Nebo na Slapy jezdíte jen na dovolenou k vodě, a přitom byste rádi objevili i jiná místa než místní pláže? Děláte dobře, protože Slapy toho mají hodně co nabídnout.Ubytování Slapy

Nemáte Slapy úplně blízko nebo si prostě přejete na Slapech strávit více času? Pronajměte si chatu nebo chalupu. Je to levná varianta ubytování, a přitom má jen samá pozitiva. Můžete s sebou vzít děti, pejska anebo počítač, protože je v chatkách velmi často wifi. Spousta z vás ocení soukromí, které chata nabízí. Pokud máte rádi společenský život, ubytujte se poblíž Nové nebo Staré Živohoště.

Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj je velmi romantické místo. Z celoročně přístupné vyhlídky máte výhled na úžasný vltavský meandr a lesy. Pokud si potřebujete odpočinout od každodenního stresu, je Máj to pravé místo pro vaše rozjímání. Nejlepší cesta je po žluté turistické stezce z obce Teletín.

Zámek Radíč

Barokní zámek Radíč stojí na místě středověké tvrze ze 14. století. Po vstupu na vás čekají nástropní malby, kdy je hlavním motivem Starý zákon a mytologie. Jestli vás obyčejná prohlídka nudí, zkuste zážitkovou. Děti si zase užijí hledání začarovaného pokladu.

Za zmínku určitě stojí kaple Navštívení Panny Marie, která pochází ze 17. století.

Rozhledna Drahoušek

Drahoušek se nachází u obce Osečany. Slouží jako telekomunikační vysílač, veřejnost může vystoupat až do výšky 48 metrů. Prohlédnout si lze Milešovku, Brdy, Ještěd nebo Benešovsko. K rozhledně vyrazte z parkoviště v Osečanech. Pro milovníky suvenýrů jsou zde připravené krásné kousky.

 

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály

Rádi se dozvídáte nové informace? Baví vás vzdělávání? Projděte si místní naučnou stezku, která měří pěkných 7,5 km. Protože je terén lehce náročný (schody, skalní římsy...), nedoporučujeme brát kočárek. Cestou potkáte Bartůňkovu a Albertovu vyhlídku, obě jsou velmi pěkné. Cesta se neobejde bez informačních tabulí se zajímavostmi o zdejší fauně a flóře. Spatřim můžete vzácné druhy – koniklec luční, užovka hladká nebo ještěrka zelená.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů