Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Sucho-li na svatého Havla, bude budoucí rok suchý.

Co má společného výlet s dětmi do Prahy s Black friday 2019?

23.10.2019

Praha a Black Friday 2019, to patří k sobě hned na první pohled. Praha je centrem velkých řetězců, je synonymem výhodného nakupování, a je tedy i dějištěm velkých slevových akcí právě na Černý pátek. Ale co mají společného výlet s dětmi do Prahy a slevy na Černý pátek? Je to snadné: můžete totiž za výhodné ceny Černého pátku předem nakoupit všechno, co na pozdější výlet do Prahy s dětmi budete potřebovat. A jistě toho nebude málo!

Cestování s dětmi

Pokud se někdy vydáváte na cesty s dětmi, jistě víte, že připravit se s nimi na výlet není zrovna jednoduché. Zatímco dospělému stačí telefon (který zároveň funguje i jako platební karta, kniha a informace o spojení) a batůžek s pitím a s deštníkem, tak dítěti toho musíme sbalit mnohonásobně více.

Dětem totiž jen tak něco stačit nebude. Rozhodně se cestování neobejde bez náhradního oblečení, protože děti se snadno umažou, zpotí, někdy se odehraje i cvrknutí do kalhot, případně nevolnost z jízdy či jakákoliv jiná příhoda, zejména v ulicích, které jsou ještě mokré po nedávném dešti.

Ale to není vše. Vždycky je nutné mít u sebe ještě i dobře izolující krabičku se svačinkou a krásnou a hlavně kvalitní láhev s pitím, kterou můžete velmi výhodně pořídit během Teta Black friday. Bude ji tak moci nosit všude s sebou, takže si ušetříte starosti na každý budoucí výlet.

Na co nezapomenout?

Ještě je samozřejmě třeba vzít i oblíbenou hračku, protože bez ní se spousta dětí prostě odmítá hnout z domu, a to i ve společnosti rodičů. K tomu do batůžku přihoďte i vlhčené ubrousky na řešení ulepených rukou a pusinky a papírové kapesníky na smrkání. Je to všechno?

To ani náhodou! Přibalit musíte i nějaké dobroty, na které se tradičně zaměřuje třeba DM drogerie, jejíž sortiment zahrnuje i zdravější alternativy. Takže v DM Black friday bude probíhat ve znamení tyčinek, čokolád, sušenek a různých alternativních dobrůtek, díky nimž je DM v České republice tolik oblíbená právě mezi rodiči. 

Kam v Praze jinam, než na Staromák a Karlův most?

Symbolem Prahy je Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Pražský hrad a spousta dalších tradičně navštěvovaných míst. S většími dětmi sem jistě můžeme zavítat, ale mladší potomci se touto krásou zatím ještě nadchnout nenechají.

S menšími dětmi se můžeme podívat spíše do Království železnic. Jde o největší modelovou železnici v ČR, kterou najdete nedaleko Petřína, konkrétně na smíchovském Andělu. Jsou tu stovky metrů kolejí a spousty vlakových souprav, z nichž některé jsou určeny i pro děti k ovládání.

Děti jistě zaujme i pražská ZOO, která disponuje 10 pavilony se 150 expozicemi, v nichž žije téměř 5000 živočichů. A věděli jste, že je v Praze i ZOO Mořský svět? Konkrétně na Holešovickém výstavišti v rámci stálé expozice Mořského světa. Jde o největší akvárium v ČR, které je domovem 360 druhů mořských i sladkovodních ryb a jiných živočichů.

Na filmy o vesmíru se naopak můžete zajet podívat do planetária Praha. Ty jsou uzpůsobeny dětem, dokonce už od čtyř let věku. Jde o jedno z největších planetárií na světě. Filmy jsou promítané v rozlišení 8K a projektované na celou oblohu (kopuli), takže se neděste, až se vám při průletu vesmírem zatočí hlava!

Vltava a letiště

Které dítě by se nechtělo projet po Vltavě nebo zavítat na letiště a obhlížet letadla, která jsou přistavena pro cestující, která rolují, vzlétají nebo přistávají? Obojí je v Praze možné stihnout během jednoho dne, takže pokud nemáte příliš mnoho času na výletování, budou letiště a řeka skvělou volbou, jak uspokojit touhu mnoha dětí po zajímavých zážitcích.

 © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů