Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Když svatý Martin se sněhem přiběžel, bude v něm celý měsíc ležet.

Kam se vydat na prodloužený víkend?

25.9.2019

Hledáte typ na víkendový pobyt v rámci Evropy? Podívejte se, kam se vydat a přitom neztratit moc času dopravou. Vybrali jsme pro vás pár destinací, kam se dostanete rychle i finančně dostupně.

Manchester

Manchester neztrácí své anglické kouzlo, je známý textilním průmyslem a je centrem umění a obchodu. Jeho atmosféra dýchá historickými budovami z dob průmyslové revoluce, působí tu mnoho hudebníků a umělců. Navštívit můžete galerie, muzea, koncerty nebo zápas fotbalových klubů Manchester United a Manchester City. Vydejte se po stopách Beatles a navštivte Liverpool. Levné letenky zakoupíte u nízkonákladových společností Jet2 a easyJet.

Mnichov

V Mnichově se koná Oktoberfest, kde pivo teče proudem, ochutnáte klobásy se zelím, můžete tančit a zpívat. Navštivte historické památky včetně mnichovské katedrály a budovy radnice s věží s orlojem a zvonkohrou, náměstí Karlzplatz s bránou z původních hradeb, mariánský sloup a Rybí kašnu na náměstí Marienplatz i muzeum s korunovačními klenoty bavorských králů a egyptským uměním. Asi 10 km od centra je zámek Nymphenburg. Město proslavil fotbalový klub Bayern Mnichov.

Varšava

Varšava nabízí trojúhelníkové Zámecké náměstí, Královský zámek ze 14. století, barokní Palác Krasinských, zbytky obranného opevnění Barbakan i Staroměstské náměstí se sochou mořské panny, symbolu města. Je zde mnoho pěkných parků a pouličního umění v podobě street artu. Městská čtvrť Praga nabízí hotely, ZOO i ruskou tržnici.

Dublin

Město rozdělené řekou Liffey má v severní části nákupní ulici O´Connell Street a v jižní části významné památky, jako katedrála svatého Patrika, církve Kristovy i Dublinský hrad. Večer si užijete ve čtvrti Temple Bar, kde můžete ochutnat pivo Guinness, navštívit muzeu piva Guinness a whisky Jameson nebo nejstarší irskou univerzitu Trinity College. Architektura i atmosféra vás okouzlí a letenky zakoupíte levně s irskou low cost společností Ryanair.

Amsterdam

Holandsko je zemí mlýnů, tulipánů a kol s 20 000 km cyklotras. Uvidíte proslulé kanály s houseboaty i tradiční větrný mlýn. Ve čtvrti Red Light district uvidíte dívky ve výlohách, navštívit můžete coffee shopy, muzeum hašiše a marihuany, sexu, prostituce, kabelek i muzeum Van Gogha. Večer se město plné barů a klubů mění na nekonečnou party. Nejlevnější letenky nabízí společnost easyJet.

Autor článku: Nejkufry.cz - specialista na cestovní zavazadla© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů