Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: O svatém Řehoři mrazy přituhnou a vše moří.

Co podniknout v Hukvaldech?

2.7.2019

Hukvaldy jsou obcí, která je každým rokem stále více a více navštěvovaná. Důvodem je hlavně to, že se v této malebné obci nachází tolik atraktivních cílů, které zaberou člověku nejen celý den, ale i mnohem delší čas. V Hukvaldech si každý přijde na své, o tom není pochyb. Pojďme si říct, co v této krásné malebné obci nacházející se v ještě krásnějších Beskydech podniknout.

Pokud přemýšlíte nad tím, kam se vydat o víkendu, doporučujeme zavítat do Hukvald. Jak jsme zmínili, jedná se o krásnou, malebnou obec rozprostírající se v Beskydech. A jak jsme také zmínili, je tu toho tolik, že si každý přijde na své. Co vás do Hukvald láká nejvíc?

Pro milovníky vážné hudby

Na své si přijdou milovníci vážné hudby, jelikož se mohou podívat do dobu Leoše Janáčka. Obci Hukvaldy se ne nadarmo říká Janáčkovy Hukvaldy. Slavný hudební skladatel se zde narodil a během svého života zde chvíli pobýval. Právě kvůli němu se do Hukvald sjíždí stovky turistů, kteří mají ve sluchátkách puštěnou nějakou jeho slavnou skladbu, která se dostala do každého koutu světa.

Pro milovníky zvířat

Pokud patříte k milovníkům zvířat, proč nezavítat třeba do Tropic Hukvaldy? Právě zde na vás za každého počasí čekají exotické rostliny a zvířata, která budete rozhodně obdivovat. Nejoblíbenější jsou zdejší mluvící papoušci, ze kterých jsou uneseny nejen děti, ale také dospělí.

Pro milovníky památek

Pakliže patříte k milovníkům památek a vaší nejoblíbenější činností je toulání se po hradech a zámcích, doporučujeme navštívit zdejší zříceninu hradu Hukvaldy, která se tyčí na úpatí Palkovických hůrek na vrcholu zalesněného kopce nad stejnojmennou obcí. Jedná se o jednu z největších zřícenin na Moravě, která zde zůstala po hradu, jenž se ve své době řadil k těm největším hradním komplexům na Moravě. Cestou ke zřícenině projdete zdejší oborou, kde je k vidění socha lišky Bystroušky.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů