Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Na jižní Moravu za krásami kraje i svatební hostinou

19.10.2018

Krásné slunečné podzimní počasí přímo vybízí k výletům a poznávání nových koutů. Dnes se vydáme na jižní Moravu, kde můžete navštívit mnoho míst. Najdete zde ale také příjemné ubytování a vinné sklepy. Právě v tomto kraji se vám bude skvěle relaxovat i degustovat víno. Jižní Morava je ovšem rovněž jako stvořená k tomu, abyste zde prožili jeden z nejšťastnějších okamžiků vašeho života. Svatba na jižní Moravě je totiž nezapomenutelným zážitkem.

Výlety i výstava

Pasohlávky - obec na břehu Novomlýnských nádrží pod Pálavou, kde je krásně v kteroukoliv roční dobu. V létě se můžete okoupat v jednom ze tří rybníků, zkusit windsurfing nebo rybolov. Uprostřed prostředního jezera Nových mlýnů leží opuštěný románský kostel sv. Linharta – památka na zaplavenou obec Mušov. Novomlýnské nádrže slouží kromě rekreace také jako přírodní rezervace a hnízdiště vodních ptáků. Na podzim se pokocháte krásami okolí a po turistické značce se vydáte na jeden z mnoha výletů!

V Pasohlávkách si prohlédněte kostel sv. Anny, jehož věžní hodiny pocházejí z roku 1844 a zrekonstruované byly v roce 1980. K vidění je zde archeologická výstava v ATC Merkur Pasohlávky věnována nálezům, které tady nechala ve 2. století n. l. X. římská legie. Udělejte si výlet k jedinému římskému táboru na Moravě, a to po krátké naučné stezce. Ta je dlouhá 1,5 km a najdete na ní deset zastavení.

Svatba na jižní Moravě = svatba na Vinařském dvoře v Ivani

Jak už bylo řečeno výše, kromě těchto hezkých míst, nabízí Morava i skvělé příležitosti ke konání svatby. A proč ji uspořádat právě zde? Svatba jižní Morava totiž bude probíhat stylově, užijete si při ní atmosféru vinného sklípku a samozřejmě ochutnáte mnoho dobrých vín. Kde takovou slavnost uspořádat? Zkuste Vinařský dvůr na faře v Ivani, který najdete nedaleko Novohradských mlýnů a Pasohlávek. Vinařský dvůr vlastní rodinné vinařství Holásek, kteří používají k výrobě vína kvalitní hrozny z vlastních vinic, a do stylové restaurace s vinným sklípkem se vejde až 100 svatebních hostů. Realizujte svůj svatební den na jižní Moravě a uvidíte, že nikdo z účastníků nebude zklamaný a vy si svůj velká den užijete!© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů