Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: O svaté Veronice bývá ještě sanice.

Dovolená v Austrálii vám přinese mnoho nezapomenutelných zážitků

9.10.2018

Sníte o nějaké daleké cestě, kde se navíc i ohřejete? Chcete vidět krásné pláže, poušť, národní parky, vinice i jedinečná města? Pak se vydejte na největší ostrov a zároveň nejmenší světadíl. Vyrazte do země na opačném konci světa. Navštivte Austrálii. Zájezdy do Austrálie jsou totiž nezapomenutelným zážitkem a bude to pro vás bezesporu jedinečná dovolená.

Rušná Sydney

Co by to byla dovolená v Austrálii, pokud byste nenavštívili Sydney. Neodpočinuli byste si v některém z parků lemujících pobřeží, neprošli se po Harbor Bridge a neprohlídli si budovu Opery. Celé město můžete rovněž vidět takřka z ptačí perspektivy, a to pokud se vydáte na vyhlídkovou věž, která patří na jižní polokouli k té nejvyšší.

Hory

Jen pár hodin jízdy od Sydney vás čeká krásná podívaná. Dostanete se totiž na Blue Mountains – Modré hory, kde vedou naučné stezky plné jedinečných výhledů do okolí.

Srdce Austrálie

Kata Tjuta, jinak také rudé srdce Austrálie, je rudá skála poblíž Alice Springs a národního parku Uluru. Skála má 348 metrů a na její vrchol vedou turistické cesty. Krásná je při západu slunce, kdy se jí mění barvy.

Ostrovy Phillips a Fraser Island

Phillip Island leží poblíž Melbourne a pokrývají ho mangrovy, močály i buš. Zároveň zde najdete pláže jako z pohlednice. Na Fraser Islandu si také užijete dlouhé bílé pláže, ale i jezera a deštný prales. Ostrov patří k přírodnímu dědictví UNESCO.

Great Ocean Road

Rozhodně se projeďte po cestě podél pobřeží jižní strany Austrálie, a to mezi městy Torquay a Warrnambool. Právě zde uvidíte Dvanáct apoštolů vystupujících z moře. Jedná se o vápencové formace, které jsou velmi hezké při západu slunce.

Velký bariérový útes

V Austrálii se nachází největší korálový útes na světě. Skládá se až z tisíce útesů a různě velkých ostrovů. Leží podél pobřeží Queenslandu a má okolo 300 km. Tento útes patří k jednomu ze 7 divů světa. A není se čemu divit, jde o jedinečný a rozmanitý ekosystém, domov mnoha ryb, karet i delfínů.

Svěřte svou dovolenou do rukou odborníků

Vydejte se do Austrálie a uvidíte, že nebudete litovat. Velké množství zájezdů nabízí cestovní kancelář CK Viva Travel specializující se právě na tento kontinent. Proto pro vás připraví zájezd na míru s českým průvodcem a vždy v malé skupině. Takže uvidíte přesně to, po čem toužíte.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů