Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Matěja - k vesnu náděja.

Rafting ve velkém stylu: Na řece Colorado v Grand Canyonu

1.10.2018

Zažili jste sjezd Vltavy a rádi byste raft osedlali na nějakém novém místě? A co byste řekli na proslulou řeku v Coloradu? Ikonické prostředí Grand Canynonu je přesně to, na co budete vzpomínat celý život!

Sjezd řeky Colorado na raftu není pro vhodný pro naprosté začátečníky, a dokonce ani pro mírně pokročilé. Na světě je sice mnoho náročnějších řek než Colorado, ale rozhodně byste ji neměli podceňovat. Pokud již nějaké zkušenosti máte, plavbu si jistě náležitě užijete.

Smutnit však nemusí ani ti, kteří ještě nikdy v raftu neseděli. Vodáctvím nepolíbení turisté si mohou kaňon prohlédnout na některém z velkých motorizovaných raftů, které zde provozuje mnoho společností. Může se jednat o jedno i vícedenní akci a o vaše bezpečí se postará profesionální doprovod.

Řeku Colorado si samozřejmě můžete sjet i na vlastním člunu či raftu. Podmínkou je získání potřebného povolení od správy národního parku: tzv. krátké povolení pro dvou až pětidenní plavbu od Diamond Creek (západní část Grand Canyonu) a delší povolení pro 12 až 25 denní  plavbu. V případě druhého zmíněného povolení hraje roli štěstí – pro velký zájem byl zrušen pořadník a zájemci se místo toho účastní losování. Větší šanci mají ti, kteří se plavby nikdy neúčastnili.

Nezapomeňte se pojistit

Vyrazit do USA bez cestovního pojištění je – s ohledem na ceny zdejší zdravotní péče – velmi riskantní a v souvislosti se sportováním to platí dvojnásob. A samozřejmě si za pojištění pro rafting a kanoistiku oproti standardním rekreačním sportům připlatíte.

Spadá totiž do kategorie adrenalinových sportů. Nepleťte si to s canyoningem – ten patří do kategorie pojištění extrémních sportů.

Zatímco některé pojišťovny mají s připojištěním rizikových sportů problém, u jiných získáte pojištění za velmi výhodných podmínek. Jednou z nich je například ERGO pojišťovna.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů