Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Renesanční piknik na Humprechtu

21.6.2010

Dne 26.6.2010 se na loveckém zámku Humprecht koná piknikové veselí. Nezapomeňte si tedy na tento výlet přibalit deku, piknikové vybavení a dobroty. Celým dnem Vás bude provázet živá hudba a autentické historické hudební nástroje. Můžete se zde naučit dobové tance (nutná je rezervace výuky) nebo ochutnat skvosty z tajů renesanční kuchyně.

Pořadatelé mysleli i na špatné počasí, takže pokud se tak stane, program bude přesunut do prostor zámku.

 Program

10,00 - příchod a ukázka tanců

v podzámčí

11,00 –taneční ukázka v přízemí

zámku

11,30 – 14,00 – renesanční

piknik v podzámčí, recepty,

hry, písničky a tance

14,00 – taneční ukázka v přízemí

zámku, výuka tance pro

zájemce

15,00 – taneční ukázka v přízemí

zámku

16,00 - taneční ukázka v přízemí

Zámku


Před Vaším výletem ještě něco málo k historii zámku Humprecht. Lovecký zámek nechal vystavit Jan Humprecht Černín z Chudenic ke konci 17. století. (narozen roku 1628). V mládí se stal komořím prince Leopolda, který roku 1657 nastoupil na rakouský trůn. Tím se Humprechtovi otevřela cesta k bohatství. V roce 1652 se oženil s italskou dvorní dámou Dianou Marií z Gazolda. Společně bydleli v Černínském paláci na Hradčanech. Dne 22.června 1666 uzavřel Černín smlouvu k vystavení nového zámku na panství Kosti, kterému se začalo říkat po jeho stavebníkovi Humprechtsberk. Zámek byl vystavěn v italském stylu na návrší Sobotka. Stavba byla dokončena roku 1668.

Na Humprecht se můžete dostat po naučné stezce Údolí Plakánek, která prochází jižní částí CHKO Český ráj - okolím města Sobotky. Údolí Plakánek bylo pro své přírodní hodnoty vyhlášeno v roce 1990 přírodní rezervací. Trasa naučné stezky je dlouhá 10,5 km a Vy se při procházce po ní  můžete zastavit na 11 zajímavých místech bývalého Kosteckého panství. Celou naučnou stezku můžete projít zhruba za 6hodin. V okolí zámku je nádherně zachovalá příroda a dokonce zde rostou vzácné orchideje.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů