Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Projděte se po nejznámější kolonádě v Karlových Varech

19.6.2018

Karlovy Vary jsou každoročně navštěvované velkým množstvím turistů, a to nejen pro léčivé účinky termálních a minerálních pramenů, ale také pro krásu svého okolí a jedinečnou architekturu. Karlovy Vary jsou nejznámějšími lázněmi v Evropě a jeho existence je známá od 18. století. Právě v tuto dobu byly totiž objeveny účinky místních minerálních pramenů. Co určitě nesmíte při své návštěvě v tomto městě minout? A jaký hotel v Karlových Varech pro své ubytování zvolit? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Krásná kolonáda i výhled z rozhledny

Jako v každém lázeňském městě, tak i v Karlových Varech se nachází kolonády. Tady je jich rovnou pět a všechny najdete blízko u sebe. Největší z nich je Mlýnská se zdobenými alegorickými reliéfy a s 12 sochami na střeše. Vytéká zde pět pramenů, které mají různé léčivé účinky. 

V lázeňských lesích nad Grandhotelem Pupp najdete kamennou rozhlednu s názvem Diana, která zde stojí již od roku 1914. Právě z ní budete mít rozhled na celé Karlovy Vary i okolí. K rozhledně se můžete vydat pěšky po stezce, nebo k ní vyjet lanovkou jezdící 4x do hodiny. Moc dlouho se ale na lanovce neohřejete, jede pouhých tři a půl minuty.

Něco pro milovníky Becherovky

Ke Karlovým Varům neodmyslitelně patří Becherovka. Proto právě v tomto městě můžete navštívit muzeum Jana Bechera. Expozice je v historické budově, v níž se lahodný likér vyráběl po 150 let. V muzeu na vás čekají původní sklepy i předměty spjaté s tímto alkoholem. Navíc o Becherovce uvidíte i krátký film.

Vyrazte do přírody

Jestliže dáváte přednost spíše přírodě, pak ani zde nemusíte zoufat. Lázeňské lesy jsou jako stvořené pro cyklistiku i turistiku. V okolí je totiž 180 km udržovaných a značených tras.

K ubytování si zvolte Hotel Marttel

Tento hotel v Karlových Varech se nachází v klidné části města, zhruba 5 minut chůze od hotelu Thermal. Ubytovat se můžete v nově zrekonstruovaných a moderně vybavených pokojích. K dispozici máte wi-fi i příjemnou restauraci Slavia nacházející se v přízemí hotelu.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů