Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Najde-li Matěj led, seká he hned; nenajde-li led, dělá ho hned.

Bruslení na zamrzlém Máchově jezeře

28.2.2018

Máchovo jezero najdete v blízkosti hradu Bezděz a užijete si tady nejen letní radovánky, ale také zimní sporty. Kromě běžkování na vás čeká také bruslení na zamrzlém jezeře. Bezpečné bruslení je od 25 cm ledu.

Bruslení na Máchově jezeře jen na vlastní nebezpečí

Máchovo jezero je v tuto dobu dostatečně zamrzlé a bruslí se na něm. Zamrzlá plocha Máchova jezera je hladká, bez sněhu. Bruslení je zde však na vlastní nebezpečí. U hlavní pláže v Doksech je led o síle 14 cm. Síla ledu se však na jezeře mění, proto pokud se na bruslení vydáte, dbejte zvýšené opatrnosti. Z hladiny Máchova jezera se vám otevřou krásné pohledy na Bezděz, Borný i Kummerské pohoří, které lemuje Dokeskou kotlinu severně. Vodní plocha je zhruba 2 km dlouhá a její obvod je zhruba 7 km.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů