Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Masopust na slunci - pomlázka v senci.

Jak vybrat elektrokolo

16.2.2018

O elektrokolech bylo napsáno několik omylů a mýtů, například to, že jezdí za vás. Elektrokolo vám při jízdě může pomoci. Což je opravdová výhoda pro všechny, kteří z nějakého důvodu pomoc potřebují, ať už kvůli zdravotním potížím nebo věku. Jedná se vlastně o jízdní kolo doplněno o motor, baterii a ovládání. Pokud je elektromotor zapnutý, pomáhá vám na základě rotačních pohybů pedálů (šlapání). Tuto funkci však můžete kdykoliv vypnout na ovládacím panelu umístěném na řídítkách. 

Před nákupem si rozmyslete několik věcí

Stejně jako u jízdního kola, tak i u elektrokola si musíte před nákupem dobře rozmyslet hned několik věcí. Hlavními otázkami jsou, jak často budete jezdit a kde budete jezdit. Právě odpovědi na tyto otázky jsou nezbytné pro spávný výběr. Důležitým faktorem je rovněž vzdálenost, která ovlivňuje volbu vhodné baterie. U dojezdu hraje velkou roli hmotnost jezdce i terén, po kterém jezdí. 

Elektrokola se dělí podle použití:

  • Horská elektrokola – kola určená na pohodové i sportovní jízdy v lehkém i náročném terénu. Vyrábí se v celoodpružené verzi i v hardtail verzi s pevným karbonovým či hliníkovým rámem.
  • Městská a krosová elektrokola – ve většině případů to jsou kola určená pro městský provoz. Jsou upravená pro co nejpohodlnější jízdu a baterie zde bývá umístěna na zadním nosiči. Motor je pak v náboji zadního kola nebo ve šlapacím středu.

K dostání jsou i jiné, specifické typy elektrokol, jako například skládací. Někteří výrobci již nabízejí i upravená dětská kola. V České republice trh s tímto zbožím stále roste a nabídka tak bude stále větší a větší.

Cyklodiskont – váš partner pro výběr elektrokola

Jestliže uvažujete o nákupu ebiku i vy, pak se obraťte na specialisty, jakými jsou cyklodiskont s. r.o. Právě tato společnost je na trhu více než 20 let a za tuto dlouhou praxi získala mnoho znalostí a zkušeností. Vybírat můžete z velkého množství elektrokol, ale také jízdních kol a cyklistických potřeb.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů