Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Když na dovolenou, tak na Vysočinu

17.1.2018

Právě teď je doba, kdy si většina rodin rozmýšlí, kam vyrazí na letní dovolenou. V posledních letech si všichni raději všímají krás v tuzemsku a jezdí po České republice. Jednak objevují svoji zemi, ale také zjistili, že v tuzemsku zažijí někdy i lepší zážitky za slušné peníze než v cizině.

Westernové městečko frčí

Jestliže bude vaše dovolená s dětmi, je lepší se dopředu informovat, aby pro ně bylo na místě potřebné zázemí. Takovým příhodným místem je Šikland na Vysočině. Díky jeho dostupné poloze u Zvole nad Pernštejnem není tak vzdálený a nabízí pobyt uprostřed krásné přírody. Tato ideální dovolená v Česku dává k dispozici spoustu atrakcí včetně westernového městečka, které je největším lákadlem pro malé i velké.

Přírodní amfiteár nabízí denně divadelní představení, konají se tu westernová show, přehlídky či taneční vystoupení. Čtvrtky patří ohňové show a dalším atrakcím divokého západu. Součástí je také offroad areál, kde se mohou lidé vyřádit s jednostopým, dvoustopým i třístopým terénním vozem. K dispozici je i bojové vozidlo pěchoty.

V nedaleké Dolní Rožínce se zase nachází strašidelný zámek Draxmoor. Z dřívější historické sýpky ze 17. století se stala třípatrová strašidelná expozice. Nachází se tu oživlý hřbitov, peklo s čertem nebo perníková chaloupka. Oblíbenou atrakcí jsou strašidelné noční prohlídky nebo skákací hrad. Dospělé potěší stylová krčma či středověké pohádkové tržiště. Prostě oblíbená rodinná dovolená v ČR.

Koupání a zábava

Když bude v létě pěkné počasí, lze v okolí využít přírodní koupací biotop Šiklův mlýn. V něm je čistá voda, a to proto, že se do ní nedává žádná chemie. Voda je průzračná díky biologickým procesům působení mikroorganismů vodních rostlin. Najdete tu divokou řeku i tobogán. Zkrátka nepřijdou ani děti v malém brouzdališti. Dovolená s dětmi v Česku nemusí být nuda, stačí jen vyjet na Vysočinu a po cestě navštívit i hrad Pernštejn.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů