Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jak tlustý a hrubý mráz bude za noce před Stolováním svatého Petra, takový bude za 40 dní pořád.

Zimní dovolenou v Koutech nad Desnou si užije celá rodina

9.1.2018

Zimní období ještě zdaleka nekončí, přestože rtuť teploměru stoupá nahoru a po sněhu ani památky. Pokud však přijedete do horských oblastí, užijete si nejen dostatečné sněhové pokrývky, ale také pravých zimních radovánek v podobě lyžování, běžkování a snowboardování. Dokonce i v České republice se najdou lyžařská střediska, která by mohla svou vybaveností konkurovat střediskům v rakouských Alpách. A jedním z nich jsou Kouty nad Desnou rozprostírající se v chráněnné krajinné oblasti Jeseníky.

Kouty nad Desnou se začaly budovat v roce 2010, tudíž se jedná o poměrně mladý ski areál, v jehož útrobách najdete moderní šestisedačkovou lanovku a celkem čtyři sjezdovky. Jestliže patříte mezi milovník večerního lyžování, přijdete si na své, protože sjezdovky jsou osvětlené od 18:00 do 21:00 hodin.

Kam v okolí na výlety?

Jakmile se rozhodnete pro dovolenou v Koutech nad Desnou, pravděpodobně si budete chtít naplánovat program na celý týden. Vyhraďte si některé dny na výlety do okolí, které je opravdu rozmanité. Doporučujeme navštívit horní nádrž elektrárny Dlouhé Stráně. V areálu se nachází mimo jiné i historický skanzen, který je otevřen veřejnosti po celý rok.

Vynechat byste neměli ani muzeum papíru a ruční papírnu ve Velkých Losinách, přičemž právě papírna patří mezi nejstarší ruční papírny v Evropě. Perlou Jeseníků je Karlova studánka, což je lázeňská obec s pouze dvěma stovkami obyvatel.

Kde se ubytovat?

Ještě před odjezdem byste měli vyřešit otázku ubytování, protože ne všechna ubytovací zařízení mají volné kapacity. Když zadáte do vyhledávače “ubytování Kouty nad Desnou”, nabídne se vám několik možností. Velice oblíbeným ubytováním jsou roubenky Annaberg, což je komplex dvou roubených chalup s nadstandardním vybavením, jako jsou vířivky, bazén či sauna. Roubenky mají brány pro hosty otevřené po celý rok, a tak se do Koutů nad Desnou můžete vrátit i v letním období, kdy má oblast také co nabídnout.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů