Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Nejrozmanitější etnikum na světě aneb vítejte v Keni

20.12.2017

Východoafrická Keňa je zemí, kterou má většina z nás spojenou typickou africkou přírodou a dech beroucími dramaty každodenního boje o přežití v podání ikonických zvířat. Keňa je geograficky velmi rozmanitá a nalezneme zde proto mnoho různých prostředí lišících se podmínkami i zvěří, která v nich žije. Tato přírodní rozmanitost zahrnující nekonečné savany i vysoké hory, mlžné lesy i rozlehlá jezera, jako by předesílala i nesmírnou etnickou rozmanitost keňského obyvatelstva. V zemi žije více než pět desítek etnických skupin. Vydejte se na své příští cestě do exotiky právě do Keni a poznejte alespoň některé z nich!

Kikujové a ti druzí

Nejpočetnější etnickou skupinou jsou v Keni Kikujové, jeden z kmenů jazykové skupiny Bantu. Ta je ze tří jazykových skupin největší, není ale homogenní ve smyslu prosazování jednotné politické nebo jiné linie. Kikujové mají přes pět milionů příslušníků, další větší kmeny jako např. Badžuni nebo Kalendžin o něco méně.

Mimo klasické dělení stojí i dva kočovné kmeny žijící na území Keni, Masajové a Samburové. V zemi existují též menšiny neafrického obyvatelstva: Asiaté či Evropané. Dohromady je počet obyvatel Keni necelých 48 milionů, což ji staví na třicáté místo ve srovnání zemí podle počtu obyvatel.

Význam etnické příslušnosti

I přes migraci venkovského obyvatelstva do měst či stále patrnější vlivy západní kultury je etnická příslušnost pro keňské obyvatele důležitou součástí jejich identity. Pomalu ale mizí některé kmenové zvyky (u některých z nich však šlo o direktivní zákaz). Mnoho zvyků je ale naopak stále živých i přes to, že naprostá většina obyvatel již opustila původní kmenová náboženství a přijala křesťanství. I přes to se zvyky udržují.

I díky etnické různorodosti je zájezd do Keni zajímavým, nevšedním zážitkem.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů