Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Bude-li příjemné povětří ( v masopustní úterý), bude dosti hrachu.

Slovinsko je čím dál lákavější destinací pro lyžaře

20.12.2017

Slovinsko se pyšní poměrně bohatou historií, která po sobě zanechala spoustu architektonických skvostů. Za památkami však vyrazíte za lepšího počasí. V zimě zřejmě prahnete po nějakém horském středisku s upravenými sjezdovkami, na kterých zažijete opravdový adrenalin. Zapomeňte na rakouské Alpy, české Krkonoše či slovenské Tatry a poznejte trochu jiné lyžařské oblasti, například právě ve Slovinsku.

Lyžařský areál Kranjska Gora je označován za nejznámější a největší na úpatí Jurských Alp. Ukrývá středně dlouhé sjezdovky různých obtížností, a tak si na své přijdou jak začátečníci, tak i profesionálové. Vyhledejte si tedy lyžování Kranjska Gora, objednejte si ubytování a jeďte na zimní dovolenou. Jak jednoduché.

Kranjska Gora přivítá i rodiny s dětmi

Kranjska Gora se rozprostírá v mělkého údolí řeky Sávy, přičemž takřka na dosah ruky budete mít Rakousko i Itálii. Pro náročné lyžaře jsou připraveny obtížné svahy Vitrancu s převýšením zhruba 500 metrů. Každoročně se na nich konají světové závody v obřím a klasickém slalomu podobně jako v českém Špindlerově Mlýně.

V samotném srdci střediska se nachází červená a modrá sjezdovka pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Samozřejmostí jsou moderní lanovky, které vás vždy vyvezou na požadované místo. Dále nabízí Kranjska Gora lyžování pro nejmenší, což potěší rodiny s dětmi. A co vás potěší ještě víc? Děti do šesti let mají lyžování zdarma.

Ochutnáte zdejší kuchyni

Po několika hodinách na lyžích vám určitě vyhlášen, a tak se zajděte najíst do nějaké z místních restaurací. Ochutnáte zdejší kuchyni, pro kterou je typická například polévka jota. A nenechejte si ujít ani štrúdl, klobásy či jelita.

Po cenové stránce je Kranjska Gora ještě levnější než Špindl, a to už bezpochyby stojí za uváženou.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů