Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Navštivte Hornické muzeum v Ostravě

21.10.2017

Největší hornické muzeum u nás najdete na jihovýchodním úpatí vrchu Landek. Areál má rozlohu 10 ha a to z něho dělá největší muzeu v celé naší republice. Tato lokalita je světově známá z hlediska geologie, archeologie, historie, přírodovědy i hornictví.

Můžete si tady prohlédnout výstavní vilu, doly i exponáty. Expozice jsou volně rozmístěny v celém areálu. Unikátní expozici si můžete prohlédnout ve štolách horních slojí skutečného dolu Anselm. Právě do tohoto dolu sfáráte důlní jámou v těžní kleci z historické budovy. Landek rovněž patří k světově známému nálezu Landecké venuše, která je 46 mm vysoká a vyřezaná z krevele. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů