Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na Hromnice - skřivánek přes hranice.

Udělejte si kapitánský kurz a užijte si dovolenou na lodi

21.9.2017

Snad každé dítě touží po tom řídit loď, a to ať motorovou jachtu nebo plachetnici. Teď už ale nemusíte jen snít, můžete si svůj sen splnit. Kapitánské zkoušky jsou totiž stále více oblíbenou a vyhledávanou alternativou, jak trávit dovolenou na lodi a nemít s sebou profesionálního kapitána. Už se nebudete mačkat na přeplněné pláži s davem lidí. Užijete si jenom moře, klid, pohodu a ticho. Dříve než ale vyrazíte, nesmíte zapomenout na jednu takovou maličkost, a tím je kapitánský kurz, díky kterému získáte průkaz. A ten si můžete udělat třeba u společnosti Zindulka.

Získání kapitánského průkazu je celkem jednoduché

Získat kapitánský průkaz není zase tak moc časově náročné. Jsou tři typy A, B a C. Dělení je podle oblasti, ve kterých chcete plout i podle typu plavidla. Jestliže chcete trávit dovolenou na jachtě na moři, pak je pro vás jako dělaný kapitánský průkaz C, který je mezinárodně uznávaný a je určen všem začátečníkům. Abyste ho získali, musíte projít kurzem, kde se naučíte teorii i praxi a v závěru složíte zkoušku. Cena kapitánských zkoušek se vždy mírně liší, a to ve většině případů podle počtu uchazečů.

Kurzy od společnosti Zindulka

Jak už bylo zmíněno výše k získání kapitánského průkazu typu C, musíte splnit tři stejně důležité kroky. A to teorii, praxi a zkoušku. Teoretický kurz trvá 3 dny a probíhá v Praze. Je lepší ho absolvovat před praktickou částí, ale ani opačný postup není zakázán. Praktická část trvá týden a probíhá v Chorvatsku. Právě na ní se naučíte všechny potřebné věci důležité k tomu, abyste mohli sami ovládat loď. Poslední části je zkouška, ke které jdete po absolvování teoretického a praktického kurzu. Zkouška probíhá v Praze a trvá asi dvě hodiny.

Po všech těchto „úkonech“ můžete bez problému řádit na vodách a užívat si dovolenou na jachtě s kamarády. Díky kurzům jachtingu a kapitánskému průkazu to nebylo nikdy jednodušší. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů