Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svítí-li o masupustě, bude pěkná pšenice a žito podzimní.

Na Srí Lance zažijete dovolenou, na kterou se nezapomíná!

4.8.2017

Nádherný bílý písek, dlouhé pláže, palmy, krásná příroda i trocha adrenalinu. Tak přesně to si představí člověk pod pojmem exotika. Již několik let Češi necestují jen po Evropě, ale troufnou si i na dovolenou právě v těchto krajích. A proč ne? Právě teď je nejideálnější doba prozkoumat „celý svět“. A dneska se vypravíme na Srí Lanku.

Krásná příroda i kultura

Ostrov ve tvaru kapky zavěšené pod indickým poloostrovem, tak přesně to je Srí Lanka neboli Šrí Lanka či Cejlon. Srí Lanka má opravdu co nabídnout. Ať už se jedná o kulturní trojúhelník s památkami, čajové plantáže nebo krásné pobřeží lemované dlouhými plážemi s bílým pískem. Velkým lákadlem jsou také místní národní parky s volně žijícími slony, levharty, opicemi i mnoha dalšími zvířaty. Toto místo je rovněž rájem surfařů a milovníků raftů. Srí Lančani jsou ochotní a velmi přívětiví a jejich kulturu poznáte při svátečních procesí se slony i během ukázek místních tanců.

Cestujte a poznávejte

Pokud se na Srí Lanku vydáte, rozhodně ji procestujte. Stojí to totiž opravdu za to. Můžete si tady užít aktivní dovolenou i část svých volných dní věnovat lenošení na plážích. Při objevování krás této země si nezapomeňte do batohu kromě plavek zabalit také pevnější obuv, delší kalhoty a trika s rukávem. Do chrámů totiž musíte mít i patřičný oděv, jinak vás tam nepustí.

Pozor na období dešťů

Tato země leží v tropickém pásu, a proto i počasí a klima na Srí Lance tomu odpovídá. Je tady teplo, vlhko a můžete zde narazit na dvě období dešťů. Prvním z nich je období Yala, které trvá od května do srpna a vyskytuje se na jižní, západní i střední části ostrova. Druhé období se nazývá Mahu, je na severní a východní části a očekávat ho lze od září do ledna. Nejpříznivějším obdobím k návštěvě Srí Lanky je tedy březen a duben. Avšak můžete se do těchto krásných míst vydat po celý rok. Jen si musíte vybrat správnou část ostrova, nebo nasadit pláštěnky. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů