Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Suchý půst - úrodný rok.

Prohlédněte si Ostravu a ubytujte se ve čtyřhvězdičkovém hotelu

16.7.2017

Ostrava v 21. století už dávno nemá nálepku průmyslového města. V posledních letech totiž rozkvetla, a to jak po umělecké stránce, tak po té kulturní i vědecké. Přesvědčit se o tom můžete sami a při té příležitosti se ubytujte poblíž centra Ostravy.

Co v Ostravě rozhodně neminout

Při své obchůzce Ostravou rozhodně navštivte Novou radnici na Prokešově náměstí, která má vyhlídkovou věž. Právě z této věže se vám otevře pohled na celé město. Z ptačí perspektivy uvidíte jednotlivé čtvrti města, koryto řeky Ostravice, známý fotbalový stadion Bazaly i krásné Beskydy. Pokud budete mít štěstí a bude dobrá viditelnost, spatříte také polské a slovenské hranice. 

Od radnice se dostanete pěšky ke Slezkoostravskému hradu, a to po nábřeží kolem řeky Ostravice. Určitě ho nevynechejte, patří totiž k velmi významnému místu v tomto městě. Hrad je zrekonstruovaný do podoby středověké tvrze a v průběhu roku se na jeho nádvoří nebo uvnitř koná mnoho kulturních akcí. Můžete si zde zajít na koncert, výstavu nebo jarmark. V letních měsících se tady odehrávají tradiční Shakespearovské slavnosti, které jistě stojí za návštěvu.

Nezapomeňte na náměstí

Srdcem historického centra Ostravy je Masarykovo náměstí. Je to opravdu hezké místečko lemované obchůdky i kavárnami. V jejím rohu najdete budovu staré radnice, ve které sídlí Ostravské muzeum. Dalším zajímavým náměstím je Jiráskovo náměstí, nazývané také Kuří rynek. V Ostravě stojí rovněž katedrála Božského spasitele, která je druhou největší katedrálou na Moravě.

Stodolní ulice

Za návštěvu stojí i proslulá Stodolní ulice s velkým množstvím hospod a barů večer se měnící na oblíbené místo zábavy lidí různých generací.

Ubytování i dobrá restaurace

Ostrava vám nabídne opravdu mnoho zábavy. K spokojenému výletu však nepatří jen hezká místa, ale také příjemné ubytování. A přesně to vás čeká, pokud se ubytujete v luxusním hotelu v Ostravě. Jan Maria hotel se nachází v objektu bývalé šachty na ulici Slívová na Slezské Ostravě. V tomto hotelu najdete skvělé ubytování i luxusní restauraci v Ostravě.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů