Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Suchý půst - úrodný rok.

Cestovní pojištění se vyplatí i v EU

27.4.2017

Chystáte se na dovolenou v rámci Evropské unie a napadlo vás, že ušetříte tak, že se spolehnete na evropskou kartičku pojištěnce? Přesto byste měli vzít v úvahu konkrétní destinaci a charakter pobytu. Díky pojištění vždy jedině získáte a ušetříte si spoustu případných starostí. Například potíže s jazykovou bariérou, spoluúčastí za léky a ošetření či dostupností lékařských zařízení.

Vyžádejte si „evropský formulář“

Evropský průkaz zdravotního pojištění vám zajistí nutnou a neodkladnou zdravotní péči v zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru, ve Švýcarsku a několika dalších zemích (Turecko, Makedonie, Černá Hora, Srbsko a Chorvatsko). Do některých států si musíte přibalit také tzv. evropský formulář, o který si můžete zažádat u své zdravotní pojišťovny.

Proč si sjednat cestovní pojištění?

Pro koho je výhodné cestovní pojištění? Téměř pro každého, protože zahrnuje asistenční službu, která funguje nepřetržitě 24 hodin denně po 7 dní v týdnu. Ta vám v případě potřeby pomůže a rychle pro vás zorganizuje ošetření či zdravotnickou péči. Komunikace probíhá v češtině, čímž odpadají případné nepříjemnosti související s neznalostí cizího jazyka.

K dalším výhodám patří úhrada spoluúčasti za lékařskou péči a léky, nárok na úhradu lékařské péče v soukromých zdravotnických zařízeních a v neposlední řadě také nárok na úhradu dopravy a ubytování doprovázející osoby či repatriaci ostatků.

K pojištění do zahraničí on-line si lze sjednat i další pojištění. Největší zájem je o úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škody. Leckdy však není na škodu ani pojištění storna zájezdu či zavazadel.

Vzhledem k tomu, že výše pojistného pro Evropu není nijak závratná, by s uzavřením pojištění neměl váhat nikdo, kdo chce cestovat v naprosté pohodě. Další důležité informace najdete v odpovědích na dotazy k cestovnímu pojištění.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů