Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na Hromnice - skřivánek přes hranice.

Užijte si pořádnou letní dovolenou na Lipně

9.4.2017

Lipno nad Vltavou se nachází v jižních Čechách uprostřed překrásné šumavské přírody na břehu Lipenské přehrady. V posledních několika letech se Lipno stalo významnou rekreační oblastí. Zároveň patří k největšímu a nejlépe vybavenému turistickému středisku na Šumavě i v celém jihočeském kraji. Naleznete zde mnoho volnočasových aktivit, které si užijí jak malí, tak velcí návštěvníci. Samozřejmostí je i velký výběr ubytování na Lipně.

Tento region obklopuje Lipenské jezero a horní tok Vltavy podél státní hranice s Rakouskem a Bavorskem. Na Lipně sezóna nekončí nikdy, proto si zde užijete jak zimní, tak letní dovolenou, a i na jaře je Lipno skvěle zvolenou destinací. Pokud stále přemýšlíte, kam letos vyrazíte na dovolenou, po přečtení dnešního článku budete mít jasno.

Nespočet vodních aktivit včetně rybolovu

Lipenská přehrada je skvělý místem pro všechny typy turistů a najdete zde mnoho vodních aktivit i sportů. Přírodní a i klimatické podmínky jsou velmi příznivé pro windsurfing i jachting. V létě jsou zde pravidelně pořádány závody ve vodním slalomu. Je to ideální místo také pro sjezd řeky, a to v lokalitě Čertových proudů v úseku Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Právě zde se totiž nachází přírodní kanál, a vy si tak v kánoích nebo raftech můžete užít překrásnou přírodu celého okolí.  

Na Lipně samozřejmě najdete bohatou nabídku pláží s výborným přístupem do vody. Na své si přijdou i milovníci rybolovu, pro které je velká vodní plocha opravdovým rájem na zemi.

Mnoho cyklo i in-line stezek

Po celou sezónu si můžete užívat také cyklo a in-line stezky kolem jezera, která má až 21 km. Kromě cyklo a in-line stezky mezi obcemi Lipno nad Vltavou – Frymburk, se v tomto místě nachází také pravobřežní část jezerní stezky, která z přehrady vede až do Přední Výtoně. Odtud se můžete vydat po silnici do Frýdavy, kde jezdí pravidelný přívoz do Frymburku.

Stezka v korunách stromů i ostatní odpočinkové aktivity

Jestliže patříte k méně aktivním dovolenkářům, pak nemusíte zoufat, protože Lipno nabízí zábavu opravdu všem. K dispozici je letní kino a nespočet dalších atraktivit. Projet se můžete na bobové dráze a děti jistě ocení i lanové centrum. Společně si pak můžete vyšlápnut na Stezku v korunách stromů, po níž se první návštěvníci prošli v červenci roku 2012. Stezka je bezbariérová, pohodlná pro kočárky, vozíčkáře i seniory. Skoro dva metry široká dřevěná lávka vede až 24 metrů nad zemí a je zakončena vyhlídkovou věží s toboganem. Na celé trase rovněž najdete lanové prvky i různé adrenalinové radovánky. Nemusíte mít ale strach, všechny místa jsou bezpečně jištěna sítěmi, a pokud nechcete, můžete je obejít po pevném základu.

Zarezervujte si ubytování ještě dnes

Navštivte Lipno a uvidíte, že nebudete litovat. Užijete si dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Možnost zarezervovat si ubytování máte již dnes, a to na webových stránkech http://www.lipno.cz/ubytovani/© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů