Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: O hromnicích teplo - medvěd staví boudu; o Hromnicích mrzne - medvěd bourá boudu.

Jak ulovit levnou letenku do celého světa?

9.4.2017

Chcete se zaletět podívat na místa, která byla vždycky vaším snem? Už není nutné mít našetřené horentní sumy peněz, jelikož navštívit jakékoliv místo na světě lze i s několika tisícovkami v kapse. Jak na to? Stačí vědět, jak ulovit levnou letenku. Pokud jste v daném ohledu začátečníkem, poradíme vám několik osvědčených tipů, se kterými rozhodně nešlápnete vedle.

Sledujte slevy na konkrétních trasách

Před tím, než se rozhodnete sledovat ceny letenek, je vhodné mít jasno o konkrétní cestě. Tedy o tom, kam přesně poletíte. My použijeme příklad, kterým jsou letenky do Londýna. Toto město je poměrně oblíbené, a to třeba i proto, že do něho můžete létat z několika míst. Pokud se podíváme i na plánovanou budoucnost, půjde o tato letiště:

  • Praha
  • Brno
  • Pardubice

O cíli cesty máte jasno. Nyní už stačí jenom pravidelně sledovat vývoj cen a to, zda některá z aerolinek nepřijde s určitým zvýhodněním. A to hlavně s cílem získat nové cestovatele a porazit konkurenci. Pokud ano, je ideální doba k nákupu.

Nebojte se kombinací

Také si myslíte, že přímý let je vždy tím nejvýhodnějším? Omyl. Druhý tip, jak ulovit levnou letenku se týká možných kombinací. Pokud vám nevadí, že budete přestupovat a že se vaše cesta může lehce prodloužit, zohledněte to při svém výběru. Kromě přímých letů je dobré najít i možné přestupní alternativy, kdy využijete služeb více leteckých společností. Toto je doporučováno hlavně u delších cest. Jako příklad poslouží Thajsko letenky. Když zvolíte správnou kombinaci, můžete ušetřit i několik tisíc korun na jedné letence. A to paradoxně i přes to, že nalétáte více, jelikož ne vždy jsou dané přestupy spojené jenom s místem, které jsou na trase.

Sledujte slevové akce

Aerolinky nemusí zvýhodňovat své lety jenom v rámci jedné konkrétní trasy. Může přijít s akcí, která se bude jednoduše týkat všech letenek, do celého světa. O takových akcích se můžete velmi často dozvědět z mnoha různých míst. Nejčastěji potom:

  • Z emailových zpravodajů
  • Z klasické reklamy
  • Z Facebooku nebo cestovatelských blogů

Dané slevové akce jsou velmi často spojeny s tím, že v určitém období budou ceny letenek plošně zvýhodněny. Pokud k tomu dojde, doporučíme neváhat. Obvykle jde jenom o množství, které je omezeno kapacitou letadel. Pokud jsou lety v daných termínech naplněny, máte smůlu.

Porovnávejte ceny a kupujte se předstihem

Není správné se upnout výhradně jenom na jednu leteckou společnost. Pokud se podíváme na nabídky letenek komplexně, je třeba říci, že u oblíbených letů je možné vybírat hned z několika společností. Příklad? Třebas letenky do Paříže, které mohou stát i rozdílné sumy peněz. Jak najít tu nejlevnější? Ideální je využít srovnávač letenek, kde si zadáte termín odletu, cílovou destinaci a případný přílet, a už jenom vybíráte z možností. Ty si jednoduše seřadíte tak, jak vám to nejvíce vyhovuje. Tedy od těch cenově nejvýhodnějších letenek, které na dané lince jsou. Nutno říci i to, že ceny jsou ovlivněny i termínem nákupu. Čím dříve nakoupíte, tím nižší ceny se dočkáte.

Někteří využívají i chyb

Rezervační systémy nejsou neomylné a často se může objevit chyba. A té můžete jako cestovatelé využít. Díky tomu lze pořídit letenky za zlomek ceny. Nutno ale dodat, že u řady společností může dojít k následnému stornu. Jsou ale i takové, které to však berou jako své vlastní selhání a v takovém případě nechají svým pasažérům takovou cenu, která se v době rezervace v systému objevila. Ta mohla být třeba v hodnotě několika desítek, nebo i několika set korun českých. Proto je dobré po rezervaci raději několik dní počkat, a pokud bude vše v pořádku, tak až potom začít řešit případné další věci s cestou spojené – třeba plány vašich výletů.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů