Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Praha i Ostrava – města, která stojí za to navštívit

7.3.2017

Jaro je skvělou dobou na poznávání nových míst. Za krásou a poznáním nemusíte jezdit nikam do zahraničí. Stačí navštívit některé kouty naší malé zemičky, která skrývá mnoho stejně nádherných míst. Už jste byli v Praze? Myslíte si, že Ostrava je škaredé a průmyslové město? Tak pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co vás v Praze čeká, že i v Ostravě je toho hodně k vidění a kde se při jejich návštěvách ubytovat.

Město s krásnou architekturou

Praha je jedním z nejkrásnějších měst nejen České republiky, ale i světa. Má mnoho architektonických památek i míst, které nikde jinde neuvidíte. V našem hlavním městě je toho opravdu hodně, co byste měli navštívit. Určitě byste při své návštěvě neměli minout Pražský hrad a gotickou katedrálu sv. Víta. Z hradu to vezměte dolů nerudovkou nebo po zámeckých schodech až k Malostranskému náměstí a na Karlův most, kde na vás čekají sochy i skvělá atmosféra. Po prohlídce mostu pokračujte na Staroměstské náměstí s radnicí a slavným orlojem. Pokud byste se chtěli ubytovat na dosah této krásné části Prahy, pak vám doporučujeme hotel Ibis Malá Strana, který je situován právě v centru města, a to nedaleko od oné historické čtvrti Malá Strana, Karlova Mostu, Pražského hradu i výše zmíněného Staroměstského náměstí. Na prohlídku se tak budete moci vydat i pozdě večer nebo brzy ráno, kdy jsou tato místa takřka bez turistů.

K Praze samozřejmě patří i rušný noční život. Pokud toužíte po návštěvě barů, hospůdek a kasín, pak navštivte určitě Václavské náměstí. I v této části seženete skvělé ubytování v Ibis Praha Wenceslas Square, což je 3 hvězdičkový hotel nacházející se 5 minut chůze od Václavského náměstí. Po náročném dni a večeru můžete využít jeho wellness prostory, které se nacházejí v sousedním hotelu Novotel.

Dolní Vítkovice, hrad i Stodolní

Ostrava, i když se vám to možná nezdá, má zajímavou architekturu i památky. Nepřehlédnutelnou dominantou je oblast Dolních Vítkovic. Což je technický areál z první poloviny 19. století. Právě zde už několik let probíhá mnoho kulturních akcí. Navštivte i Slezkoostravský hrad, kde se nachází muzeum čarodějnic, expozice útrpného práva i rozhledna. Skvělou volbou k ubytování je Mercure hotel Ostrava, který se nachází 10 minut od hlavního vlakového nádraží a veškerou kulturní i obchodní část města máte v docházkové vzdálenosti. A to i slavnou Stodolní ulici, jež stojí také za to navštívit. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů