Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Chumelice na Hromnice končí zimu tuhou; jestli pak jasný den, očekávej druhou.

Daňová evidence

28.12.2016

Daňová evidence má za úkol sledovat základ daně z příjmu, který poté slouží jako vstupní brána do takzvané databáze pro daňové přiznání. Svůj užitek účetní jednotce zajistí daňová evidence, která je vedena zodpovědně a s věcnou správností. Jelikož není výslovně předepsána určitá forma daňové evidence, je vedení daňové evidence takřka celé v rukou účetní jednotky. Daňová evidence s sebou nese hned několik výhod, které je třeba spatřovat zejména z ekonomického hlediska, kdy daňová evidence obsahuje záznamy o peněžních tocích účetní jednotky. Je tedy velmi důležitá pro ekonomické rozhodování dané účetní jednotky. Obdobně, jako je tomu u účetnictví, se účetní jednotka opírá o prvotní doklady, ze kterých pak provádí následné záznamy, které sumarizuje a třídí.

K čemu slouží daňová evidence?

Daňová evidence je takřka jakousi obdobou jednoduchého účetnictví. Je méně administrativně náročná, má rovněž i menší technické požadavky a po metodické stránce klade též podstatně nižší nároky. V zásadě daňová evidence zachycuje peněžní toky, které souvisejí s podnikáním daného ekonomického subjektu. Sleduje stav majetku daného podnikatele za určité zdaňovací období, určuje rovněž i metody oceňování dluhů a majetku. Jedinou povinností, která je fyzickým či právnickým osobám v případě vedení daňové evidence uložena je ta, že musí uchovávat veškeré daňové doklady, které s daným zdaňovacím obdobím věcně souvisí a pro které je vyměřená daň stanovena zákonem o dani z příjmu.

Cíle daňové evidence

Daňová evidence slouží především ke zjištění základu daně z příjmu, které je podstatné pro daňové přiznání. Její užitek je třeba spatřovat také v tom, že pokud je daňová evidence průběžně vedena, poskytne účetní jednotce velmi osvědčený přehled o ekonomické situaci podniku, na základě kterého pak může účetní jednotka provádět smysluplná ekonomická rozhodnutí.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů