Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

V Praze navštivte Vyšehrad a ubytujte se v hotelu na Florenci

11.10.2016

Praha je skvělým místem k trávení dovolené, a to nejen té letní. Naše hlavní město můžete navštívit v kteroukoliv roční dobu, protože i podzim je zde krásný! V dnešním článku se dozvíte něco o Vyšehradě, který je právě v dušičkovém čase nádherný, a řekneme vám i který hotel na Florenci pro vás bude tou nejlepší volbou pro ubytování.

Poslechněte si  komentovanou prohlídku na Vyšehradě

Vyšehrad stojí na skále nad řekou, a do pražské krajiny vyčnívají jeho věže. Přesně tohle je i v dnešní době velmi magické a svým návštěvníkům poskytuje Vyšehrad jedno z nejkrásnějších panoramat staré Evropy. Na podzim si tady užijete krásnou procházku v barevném parku a využít můžete také 90 minutové komentované prohlídky Vyšehradu s průvodcem, jež je dostupná celoročně. 

Přístupné a s komentovanou prohlídkou jsou také Martinské kasematy, které byly postaveny za vlády Marie Terezie. Jen si musíte vybrat správný den. Prohlídky jsou zde totiž každý 2. a 4. víkend v měsíci. A to v 11 a 14 hodin. Pokud byste o tuto prohlídku měli zájem, sraz je v Informačním centru Špička.  

Dostupná je rovněž kaple Stětí sv. Jana Křtitele nacházející se kousek od rotundy sv. Martina. Komentované prohlídky probíhají každý 1. a 3. víkend v měsíci v 11 a 14 hodin. Sraz i na tuto prohlídku je v Informačním centru Špička. 

Magický Vyšehradský hřbitov

V době podzimu stojí určitě za návštěvu Vyšehradský hřbitov, který má své kouzlo, a stál tady již v roce 1260. Hřbitov má bohatou historii a dnes je na něm pochováno přes 600 význačných osobností české národní kultury. Náhrobky jsou tvořeny jedinečnými plastikami J. V. Myslbeka, F. Bílka, B. Kafky a mnoha dalších.

Hotel na Florenci – Hotel Jurys Inn Praha

Pokud hledáte moderní, nekuřácký hotel v samotném centru Prahy, je Hotel Jurys Inn Praha tou nejlepší volbou. Nachází se totiž jen několik minut chůze od Staroměstského náměstí a nabízí 214 moderních a prostorných pokojů. Jurys Inn nabízí svým ubytovaným maximální komfort a naleznete zde i konferenční prostory v Praze a skvělou restauraci.  © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů