Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Kutná Hora

15.9.2016

V Kutné Hoře můžete navštívit mnoho míst, ale my se dneska podíváme do Kostnice a do Chrámu sv. Barbory, který patří ke gotické památce UNESCO a vznikl v roce 1388.

Chrám sv. Barbory

Pětilodní katedrála při svém vzniku sloužila jako hornický chrám, což potvrzuje i jeho zasvěcení sv. Barboře. Ona totiž byla patronka všech havířů. Tato unikátní stavba byla dokončena na přelomu 19. a 20. století a na její výstavbě se podílel Petr Parléř, Matyáš Rejsek nebo Benedikt Rejt.

Návštěva Chrámu sv. Barbory stojí opravdu za to. Uchvátí vás svým exteriérem i interiérem, kde se zachovala jedinečná galerie gotických i renesančních maleb 15. století. Otvírací doba se mění podle měsíců, ale vždy ho můžete navštívit od pondělí do neděle. Celková prohlídka vám bude trvat asi 60 minut a uvidíte, že si ji určitě užijete.

V Kostnici na vás čeká bizardní výzdoba

Pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné hory se nachází Kostnice, památka je vyzdobena pouze kostmi zhruba 40 000 zemřelých. Právě oni skonali na morovou epidemii v důsledku husitských válek. V Kostnici najdete lustr složený z velkých lidských kostí i dekorace z lopatek či kyčlí. Zdobení a výzdobu ve většině případů dělal řezbář František Rint. Kostnici můžete navštívit celoročně vždy od pondělí do neděle. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů