Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Suchý půst - úrodný rok.

Ve Štramberku musíte ochutnat Štramberské uši

28.4.2016

Štramberk je krásné městečko, které se nachází uprostřed Štramberské vrchoviny na svazích Zámeckého kopce, Bílé hory, Skalek a Kotouče. Štramberk je pro svou krásu nazývaný také „Moravským Betlémem“. Kromě romantické polohy zde najdete mnoho přírodních krás, historie, kulturních památek i lidovou architekturu. Díky městské památkové rezervaci, která byla v roce 1969 v městě založena, je na každém rohu Štramberku vidět snaha uchovat podobu starého města pro budoucí generace.

Součástí Štramberku je Jeskyně Šipka

Ve Štramberku najdete velmi známou jeskyni Šipku, která je proslavená světoznámým nalezištěm člověka neandertálského. V tomto krásném městečku se narodil cestovatel Jiří Hanzelka, jenž spolu s Miroslavem Zikmundem procestoval svět v automobilu Tatra.

Navštivte Štramberskou Trúbu

Dominantou města Štramberk je Štramberská Trúba, která je zůstatkem zříceniny hradu Strallenberg. Štramberská Trúba je 40 m vysoká věž ve tvaru válce z kamenného zdiva. Tato věž nyní slouží jako rozhledna se zachovanými zbytky opevnění. Skvělou součástí Štramberku je urbanistický soubor roubených chalup, z nichž velkou část tvoří městská památková rezervace.  

Ochutnejte Štramberské uši

Štramberk proslavily i takzvané Štramberské uši. Jedná se o sladkost, která se zde peče již dlouhá staletí, a to jako upomínka na legendární vítězství štramberských křesťanů nad mongolským vojskem. Receptů na tento „perník“ je mnoho, avšak jen obyvatelé Štramberka znají jeho pravou recepturu a předávají si ji v rodině. Nikomu cizímu se recept do rukou nikdy nedostane. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů