Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: O svatém Petru nastolení je-li mráz, po 40 dní mu konec není.

Víkend je jako stvořený k návštěvě Moravského Krasu

9.6.2016

Moravské kras leží v Drahanské vrchovině a rozkládá se v severní oblasti jihomoravského kraje. Chráněná krajinná oblast Moravský kras patří ve střední Evropě k nejvýznamnější krasové oblasti.

Navštivte jednu z pěti jeskyní

Celá tato oblast obsahuje více než 1 100 jeskyní, ale pouze pět jich je přístupných veřejnosti. Patří k nim Punkevní jeskyně s prohlídkou dna propasti Macocha a plavbou na říčce Punkvě. Další je Kateřinská jeskyně, jež je známa díky svými hůlkovitými stalagmity. Jedinečnou, bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou je známa jeskyně Balcarka. Ve Sloupsko – šošůvské jeskyni na vás čekají mohutné chodby a podzemní propasti.

Udělejte si procházku po okolí Moravského krasu

Moravský kras je lemovaný celou řadou turistických tras, jež vám umožní skvělé procházky po okolí plné nádherných přírodních krás, přírody i lesů. Pokud se vám nechce k jeskyním chodit pěšky, můžete využít ekologický vláček, nebo lanovku, která vás k nim zaveze© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů