Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Při cestování nezapomeňte na pojištění

28.9.2016

Milujete cestování? Pokud ano, nemusí být spojeno jenom s relaxem na pláži, se sportem, nebo s poznáváním zajímavých míst. Mělo by být spojeno také s povinností. A tou je sjednání pojistky. Ta sice není povinná, ale rozhodně o ní můžeme říci, že je velmi doporučovaná. A to z toho důvodu, že cestovní pojištění nás může ochránit před nemalými finančními výdaji.

Co správné pojištění umí?

Podívejme se nejprve na to, jaké jsou možnosti. V tomto směru platí, že základem každé cestovní pojistky je především ochrana v situacích, které jsou spojeny s možným finančním vydáním, nebo s možnou ztrátou. Pokud se podíváme na pojištění na finmoney.cz, je třeba říci, že jedna cestovní pojistka může mít několik variant, které poskytují komplexní ochranu. Primárně se jedná o:

  • Pojištění léčebných výloh
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti

Pokud je třeba lékařské ošetření, zaplatí ho pojišťovna. Stejně tak nám může zaplatit i škody, které jsou způsobeny ztrátou, nebo krádeží našich věcí. Stejně tak se správná pojistka umí zaměřit i na škody, které způsobíme my – na zdraví i na majetku. Dále nezapomínejme ani na možnost pojistit si třeba zpoždění letu, získat asistenční služby, nebo řadu dalších doplňků.

Pojištění na cesty

Ceny pojistek se mohou lišit

Důležité je vědět i to, že se ceny pojistky mohou lišit. A to jak s ohledem na to, co vše pojištění zahrnuje, tak i s ohledem na to, jaké jsou pojistné limity, stejně jako s ohledem na to, u jaké pojištění si ochranu sjednáme. Dnes platí, že není problémem si vše online porovnat. Stejně, jako existují různé srovnávače půjček, jako je web pujckyprehledne.cz, existují i možnosti určené přímo osobám, které si sjednávají cestovní pojistku. Najít tu nejvýhodnější je skutečnou hračkou, jelikož vše je zvládnuto za pár minut, jednoduše a samozřejmě také z pohodlí domova.

Jak sjednat správnou pojistku?

Každý, kdo se do zahraničí chystá, by neměl zapomínat i na to, že by si měl sjednat primárně tu správnou pojistku. Takovou, která mu bude po všech stránkách vyhovovat. Pokud jsou základní kroky, na které se máme podívat, rozhodně je třeba nezapomínat na:

·         Délku pojištění – dobu, co jsme v zahraničí

·         Oblast platnosti pojistky – zemi, kde se nacházíme

·         Rozsah pojistky – oblasti ochrany, kterou chceme

Dále bychom rozhodně neměli zapomínat na to, co v zahraničí budeme dělat. A běžné dovolené může plně postačit turistická pojistka. Pokud se chceme věnovat riskantnějším činnostem a sportům, je třeba myslet i na to, abychom si přidali adrenalinové, nebo takzvané rizikové aktivity. Jedině tak máme jistotu, že získáme ochranu i v té chvíli, kdy se nám něco stane právě v okamžik, kdy se dané aktivitě věnujeme.

Co když pojištěni nejsme?

V takovém případě hrozí hned dvě rizika. První se může týkat toho, že nás v méně běžných situacích nikdo nepošetří. Pokud jde o problémy skutečně velké, ošetření se nám dostane. Co s ním však bude souviset, to je nutnost ho zaplatit. Je třeba mít na paměti, že různé transporty, složité operace, nebo náročná medikace mohou jít i do milionů korun. A tolik po nás následně může zdravotnické zařízení žádat. V takovém případě už pomůže jenom půjčka. Přitom stačilo myslet na možnou ochranu, která dnes nemusí být dražší, než například jenom několik korun českých denně. A to v závislosti na rozsahu pojistky, stejně jako na cílové destinaci.

Na závěr připomeňme, že současné pojišťovny nabídnou jak možnosti krátkodobých pojistek na pár dní, tak i možnosti těch dlouhodobých. V takovém případě není problémem získat pojistnou ochranu třeba i na dobu jednoho celého roku. Samozřejmě s možností pobytu v zahraničí, stejně jako s variantou opakovaných cest na dané místo.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů