Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Suchý půst - úrodný rok.

Od Spartaka k embéčku: Na Vítkov se 1. května sjedou historická vozidla

22.4.2011

1. května 2011 už nemusíte do prvomájového průvodu! Přijďte za námi na Vítkov,“ zvou autoři výstavy Zlatá? šedesátá z Národního muzea a Vojenského historického ústavu Praha. V Národním památníku na Vítkově se budou 1. května konat komentované prohlídky této výstavy, přednášky a také sraz historických vozidel.

Škoda Spartak, Octavia, 1000 MB, RTO autobusy a mnoho dalších vozidel, které tvořily kolorit československých ulic 60. let, se v neděli 1. května sjedou k Národnímu památníku na Vítkově. Mezi více než 30 historickými vozidly nebude chybět Wartburg, Trabant, policejní Volha nebo motocykl SNB, lidově přezdívaný Nanuk. Do některých automobilů se budou návštěvníci moci také posadit. Dále na ně čekají soutěže o knižní publikace a projížďku jedním z historických vozidel. Pro děti jsou připraveny výtvarné dílny a hry z 60. let.

Na Vítkově však nebudou jen automobily. Díky výstavě Zlatá? šedesátá návštěvníci zavzpomínají také na mixéry, fény, gramofony, bruselský porcelán, oděvy i hračky z tohoto období. To vše v doprovodu autorů výstavy.

Akce Od Spartaka k embéčku navazuje na úspěšnou akci z podzimu loňského roku s názvem Od Diora k hippies. Obě jsou organizovány v rámci výstavy Zlatá? šedesátá. Vzpomínky a realita. Tentokrát Národní muzeum a Vojenský historický ústav Praha spolupracovaly s Národním technickým muzeum a Pražským klubem historických vozidel v AČR.

Program:

11.00 příjezd historických vozidel

12.00 komentovaná prohlídka výstavy Zlatá? šedesátá. Vzpomínky a realita (nejen) pro dámy

13.00 přednáška o novinkách a zajímavostech techniky let šedesátých

13.30 komentovaná prohlídka Národního památníku na Vítkově pro rodiny s dětmi

14.30 komentovaná prohlídka Národního památníku na Vítkově pro rodiny s dětmi

15.30 slosování soutěží a předání cen

16.00 komentovaná prohlídka výstavy Zlatá? šedesátá. Vzpomínky a realita (nejen) pro pány

16.30 komentovaná prohlídka Národního památníku na Vítkově pro rodiny s dětmi

17.00 ukončení akce


Mamut doporučuje:

V březnu Národní muzeum spustilo projekt Hravého muzea, jehož maskotem je mamut. V jednotlivých objektech upozorňuje rodiče na dětské koutky a herny. Doporučuje akce určené dětem.

Na Vítkově se děti 1. května mohou těšit na soutěže a hry z šedesátých let. Mamut jim ukáže, jak si hráli jejich rodiče a prarodiče. Naučí je skákat panáka a gumu, cvrnkat kuličky a přebírat provázky. Přímo ve výstavě je malá herna. Mamut pro ně připravil také speciální prohlídku Památníku a soutěže o sladké ceny.

Tisková zpráva ke srazu historických vozidel na Vítkově© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů