Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svítí-li slunce na svatého Urbana, bude úroda hlavně na víně.

Romantické vyhlídky v Beskydech. Které stojí za to vidět?

3.8.2019

Beskydy jsou v současné době velice oblíbenou a hojně vyhledávanou turistickou oblastí. Lidé se do Beskyd sjíždí z každého koutu republiky, dokonce sem jezdí i hromada turistů ze zahraničí, kteří chtějí objevit zdejší krásy a taje, jež v sobě Beskydy ukrývají. Nejatraktivnějším turistickým cílem je bezesporu Lysá hora, která je označována za královnu Beskyd a která je zároveň nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Z jejího vrcholu se nabízí nádherný výhled na tichou, krásnou a uklidňující beskydskou přírodu. Ovšem to není jediná atraktivní vyhlídka, z níž uvidíte přenádherné Beskydy.

Pokud se budete nacházet v Beskydech a pokud se budete chtít pokochat vyhlídkou na malebnou okolní krajinu, máme pro vás několik tipů. Na kterou vyhlídku zamíříte jako první? Ať už si vyberete jakoukoli vyhlídku, nezapomeňte, že po tomto zážitku si zasloužíte pořádný odpočinek v podobě wellness v Beskydech, což nabízí luxusní Penzion Jurášek, jenž nabízí navíc i ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Vzhůru na rozhlednu Čartak

Poměrně snadným cílem je rozhledna Čartak, která se nachází poblíž stejnojmenného vrcholu nedaleko bývalého hraničního přechodu. Z této rozhledny uvidíte nejen lesy, ale také hřeben Javorníků i Malou a Velkou Fatru. Pokud bude dobrá viditelnost, zahlédnout na obzoru lze i Západní Alpy. To bude zážitek!

Pro umělce hora Soláň

Patříte mezi umělce, kteří čerpají inspiraci z přírody? Nebo se jen chcete pokochat krásnou beskydskou krajinou zase z jiného místa, než je Lysá hora? Zamiřte na horu Soláň, kterou v minulosti básníci oslavovali ve svých dílech a malíři zase malovali na plátna. Na jedné straně se budou tyčit hřebeny Javorníků, na druhé zase beskydské hřebeny v čele s Lysou horou a Radhoštěm. Za bonus lze označit zdejší novou naučnou stezku, která vám zase prozradí něco nového a do té doby neznámého.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů