Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Špinavá Ostrava? Už dávno ne!

20.5.2019

Černá, špinavá a omšelá? Kdepak, už dávno ne! Řeč je o hlavním městě Moravskoslezského kraje, Ostravě. Městě, které rozhodně stojí za návštěvu. Co říkáte přímo prodlouženému víkendu? 
Hlavní město Moravskoslezského kraje mělo své kouzlo odjakživa. Jen jsme ho možná neviděli. A jaká je dnešní Ostrava? Moderní, zelená, kulturní i gurmánská. Zkrátka jde o to, z jakého úhlu se na toto pulzující a uhrančivé město podíváte. Na své si v ní zkrátka přijde každý. 

Zelená Ostrava

Současná Ostrava se pěkně zelená. Málokdo ví, že se v ní nacházejí hned čtyři chráněné parky a tři přírodní rezervace. K tomu nespočet galerií, muzeí, hudebních klubů, pivnic, kaváren a restaurací, jimž šéfují ti nejvýhlasnější šéfkuchaři. A v noci to žije nejenom ve věhlasné Stodolní. 

Která místa nevynechat?

A co slavné doly a hutě? Ty stále ostravské panoráma dotvářejí. Nemyslíte, že by byla škoda, kdyby tomu tak nebylo? Vaší pozornosti by neměly uniknout především průmyslové čtvrti Vítkovic a dělnické kolonie. Ale také hornické muzeum, tamní hrad, vyhlídková věž a samotné centrum města. Není toho málo, že? 

Prodloužený víkend v Ostravě? Skvělá volba

Nechali jste se zlákat na prodloužený víkend? Jsme si jisti, že nebudete litovat. Jen si zvolte ubytování na nějakém strategickém místě, ze kterého ke všem ostravským lákadlům budete mít blízko, ideálně v pěší vzdálenosti. Doslova coby kamenem dohodil od centra města, v objektu bývalé šachty se například nachází kouzelný hotýlek Jan Maria (na internetu hledejte pod odkazem hotel Ostrava). 

Je libo bowling?

V hotelu se dobře vyspíte i skvěle najíte. Tamní luxusní restaurace Ostrava (hledejte také pod odkazem restaruace Ostrava) patří k těm nejvyhlášenějším. Velmi dobře si tu ovšem i zasportujete. Hrajete bowling? Hotel totiž disponuje profesionální čtyřdráhovou bowlingovou dráhou. Více informací najdete pod odkazem bowling Ostrava

Svatba v Ostravě? Proč ne?

V hotelu Jan Maria jsou ale specialisty také na svatby! Pokud do toho tedy plánujete praštit a sháníte vhodné prostory pro uspořádání svatební hostiny, jste na správné adrese. Tamní sál, restaurace a venkovní posezení dohromady pojmou až 150 lidí! Stačí si zarezervovat termín, do diáře si zapsat svatba Ostrava a začít se těšit. Určitě budete mít na co. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů