Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Když prší v pondělí svatodušní, bude zkáza na sena.

V Chorvatsku je pořád co objevovat

26.4.2019

Léto se pomalu blíží, a pokud se chystáte o prázdninách na dovolenou k moři, měli byste už pomalu začít přemýšlet, kam se vydáte. Míst je samozřejmě spousta, ale pokud milujete Chorvatsko, pak není co řešit. Chorvatsko je opravdu velké a díky jeho rozloze 56 542 km2 se vám nestane, že byste ho celé za jednu dovolenou prozkoumali a neměli už kam jet. Tato země oplývá jak hornatou částí, tak lesy, pastvinami, mnoha národními parky a 200 kilometrů dlouhým i členitým pobřežím Jadranského moře. Navíc nemusíte svou dovolenou trávit jen na pevnině. K této krásné zemi patří několik stovek ostrovů i malých ostrůvků táhnoucí se od severu k jihu. Záleží jen na vás, kterou část si vyberete. My si dnes povíme něco o ostrovech Cres a Hvar. A také o tom, že ubytování jak v hotelu, tak v apartmánu seženete na Hrvatska.net-hotel.

Velký ostrov s mnoha možnostmi

Cres je jeden z největších ostrovů a naleznete zde krásnou přírodu, průzračné moře i hezké vesničky. Město je vlastně starověkým opevněním a opravdu nádherné je jeho centrum. Nachází se zde také vyhlášená oblázková pláž Slatina s pozvolným vstupem do moře. Najdete ji na západním pobřeží ostrova, 500 metrů od letoviska Martinšćica. Na ostrově Cres se vám bude určitě líbit.

Oblíbený Hvar

V nejjižnější části Chorvatska leží nejoblíbenější ostrov Hvar, který je teplý a velmi slunný. Rovněž má největší počet hodin slunečního svitu ze všech části Jadranu. Hvar je hojně navštěvovaný turisty, ale užijete si zde i soukromí. Pořád tady naleznete téměř opuštěné a klidné pláže. Historicky významné je letovisko Stari Grad a za návštěvu stojí město Hvar s malým přístavem pro výletní lodě. Ostrov je někdy nazýván levandulový, a to proto, že jsou zde k vidění lány průmyslově pěstované levandule. Skvělou volbou na ubytování je Chorvatsko hotel, ale také apartmán nebo karavan.

V Chorvatsku si užijete dovolenou kdekoliv, a to ať vyrazíte na pevninu, nebo na některý z mnoha ostrovů.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů