Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svatý Václav v slunci září, sklizeň řípy se vydaří.

Dovolená v Rakousku nikdy nezklame

12.4.2019

Rakousko nabízí nespočet přírodních lákadel v podobě majestátních Alp, průzračných řek a nádherných jezer. Na své si přijdou i milovníci termálních lázní, jichž je zde skutečně nepočítaně. Tato země je doslova ideálním tipem na zimní i letní dovolenou.

Zaměřeno na zimu

Když se řekne dovolená Rakousko, řadě z nás se vybaví perfektní lyžování na stovkách kilometrů upravených sjezdovek. Skutečný lyžařský ráj naleznete v Tyrolsku neboli „srdci Alp“. Tato oblast patří k těm nejslunnějším a zároveň máte téměř 100% jistotu kvalitní sněhové nadílky. Zimní dovolená v Rakousku vás naláká na atraktivní lyžařská střediska, přátelské rodinné penziony a typickou rakouskou pohostinnost.

Dostatek zázemí pro děti

Letní dovolená v Rakousku s dětmi je trefou do černého. Budou nadšené z horských lanovek, zábavních parků, lanových center a množství krásných jezer s pozvolným vstupem do vody. Za zmínku též stojí nenáročné cyklotrasy, které nadchnou i ty nejmenší.

Země jezer

Jak už bylo zmíněno výše, jezera Rakousko jsou skutečně pověstná. Těmi nejkrásnějšími se pyšní Solná komora, jež je nejvyhledávanějším turistickým cílem. Nachází se v oblasti tří spolkových zemi, kterými jsou Horní Rakousko, Salzbursko a Štýrsko. Křišťálově čistá jezera, jichž zde naleznete více jak 70, nejsou určena pouze ke koupání, nýbrž se zde provozují také vodní sporty a vyhlídkové plavby.

Kde se vám bude líbit nejvíce?

Dovolená v Rakousku u jezera se doporučuje hlavně u jezer Wolfgangsee, Traunsee, Attersee či Mondsee. Nezapomeňte též navštívit město Hallstatt a jeho okolí. Říká se o něm, že patří k těm nejkrásnějším městům na světě. Jeho kouzelná atmosféra rozkládající se na břehu Hallstattského jezera vám rozhodně učaruje. Jednou ze zdejších atrakcí je prohlídka nejstarších solných dolů v Evropě.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů