Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: prší-li na Medarda a Prokopa, shnije mandel i kopa.

Kouty nad Desnou jsou nádherná lokalita, která má co nabídnout

19.12.2018

Přestože zimní sezóna ještě neskončila, měli byste už nyní přemýšlet, kam vyrazíte na jaro na prodloužený víkend, případně v létě na týdenní dovolenou. Jestliže vás neláká zahraničí, protože máte děti, s nimiž je cestování k moři náročnější, zůstaňte v České republice, protože i naše končiny mají co nabídnout. Stačí vědět, do jakých oblastí vyrazit. Jednou z nich jsou Kouty nad Desnou rozprostírající se v Jeseníkách.

V okolí Koutů nad Desnou najdete spoustu atrakcí, a tak se nemusíte obávat nudných chvilek, ba naopak možná ani nestihnete navštívit všechna místa, která si zařadíte do programu.

Poznávací výlety do okolí

Prvním místem, kam byste měli vyrazit, je přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, což je třetí největší elektrárna svého druhu na světě. Z elektrárny zavítejte do muzea papíru a ruční papírny ve Velkých Losinách. Jestliže byste rádi zhlédli přírodní krásy, za zmínku rozhodně stojí Karlova Studánka, která je označována za klenot Jeseníků.

Kde se ubytovat?

Protože je o ubytování v Koutech nad Desnou poměrně velký zájem, je nejlepší si rezervovat apartmán, hotel či penzion co nejdříve. Oblíbené jsou roubené chaloupky uprostřed jesenických hor vystupující pod názvem Roubenky Annaberg. Jedná se o uzavřený areál, tudíž budete mít k dispozici také velkou zahradu s dětským hřištěm a bazénem, což oceníte hlavně v letních měsících. Každá roubenka má kapacitu 16 osob, domluvit se tedy můžete i početná skupina, nikoliv jen rodina s dětmi. Jsou připravené čtyřlůžkové, třílůžkové, pětilůžkové pokoje a čtyřlůžkové apartmány.

Kouty nad Desnou si vás podmaní svou krásou, malebnou přírodou a perfektní polohou. Těšit se můžete na příznivé počasí, stejně tak i na wellness, relax, lázně a bazény. Zatímco děti si budou hrát na hřišti, vy si můžete užívat odpočinku.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů