Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Vavřincův déšť - myší úroda.

Hledáte tip na zajímavý výlet? Už nehledejte

26.10.2018

Je hodně lidí, kteří procestovali téměř celý svět, Českou republiku však téměř neznají. A rozhodně o hodně přicházejí. Proč se vydávat jen za hranice, když i u nás je tolik skvostů. A zdaleka se nejedná jen o ty historické. 
Hrady a zámky, rozhledny, jeskyně, muzea a expozice. Ale i úchvatné rybníky, lesy a vodopády. Historická města i kouzelné vesnické kostelíčky. Čechy rozhodně mají co nabídnout. Tak toho využijte. 

Lesy, nebo malebná náměstí?

Zajímavých míst po celé České republice je tolik, že vyzvednout jich několik je téměř nemožné. Mou srdeční záležitostí jsou každopádně malebná jihočeská náměstí. Miluji Český Krumlov, Jindřichův Hradec, nebo Telč. Ráda se jen tak procházím po jejich historických náměstích a skutečně se obdivuji práci tehdejších stavitelů. Jindy se ale s oblibou toulám po lesích. 

Všude dobře, doma nejlíp

Nechci, aby to znělo jako klišé, ale svou zemi opravdu miluji a vidím krásy, které možná někteří přehlížejí. I já totiž patřím mezi ty, o nichž se zmiňuji v úvodu tohoto článku. Procestovala jsem Japonsko, Austrálii, Mexiko a dva roky jsem žila na Novém Zélandu, abych nakonec zjistila, že skutečně „všude je dobře, ale doma nejlíp.“ Vraťme se však k výletům. 

Kudy z nudy? Vyrazte na výlet

Spoustu tipů a rad na téma kudy z nudy, tedy konkrétní tipy na výlety najdete například na stránkách venkazdyden.cz. To totiž doslova nabízejí - být venku klidně každý den. Vybírat můžete z více než tisícovky skvělých výletů, které vám jaksepatří rozšíří obzory i plicní sklípky. Obzvláště ty do přírody. 

Snadné vyhledávání

Stránky jsou tématicky rozdělené, což usnadňuje vyhledávání výletu. Rádi byste vyrazili na nějaký hrad či zámek, klikněte na odkaz vyhledat dle kritérií a poté na odkaz hrad/zámek. Stejným způsobem můžete vybírat mezi spoustou výletů na rozhledny, vodopády, řeky a potoky, za zvířátky, nebo výlety lesem či lanovkou. Svůj výběr přitom můžete konkretizovat počtem kilometrů či celkovou dobou, již na něm strávíte. 

Vyzkoušejte geochaching

V současné době je velmi populární tzv. geocaching, což j hra, v rámci které se prostřednictvím zeměpisných souřadnic hledají tzv. kešky, nebo chcete-li poklady či skryté schránky. Ti, kteří této hře propadli, tvrdí, že se jedná o nesmírně vzrušující záležitost. A vy máte možnost se k nim přidat. Právě prostřednitvím geocachingu máte jedinečnou příležitost objevit tajemná místa, do kterých byste se za normálních okolností zřejmě nedostali. Tak to vyzkoušejte. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů