Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Slovinsko se stává rájem pro milovníky lyžování a snowboardingu

19.10.2018

Zimní období začíná klepat na dveře, a proto byste měli zapřemýšlet, kam se během letošní sezóny vydáte na hory. Pokud se vám české lyžařské areály nezamlouvají svou kvalitou, zřejmě se poohlížíte po nějaké destinaci v rakouských Alpách. Ovšem zapomeňte i na Rakousko. V posledních letech se totiž do popředí prodírá Slovinsko s populárním střediskem Kranjska Gora.

Slovinsko se českým turistům ještě nedostalo pod kůži, přitom s danou zemí má Česká republika tolik společného. Slovinsko i Česká republika byly součástí Rakousko - Uherska, a navíc je v hlavním slovinském městě pohřben Josef Ressel, jenž vynalezl lodní šroub.

Kam vyrazit na lyže?

Pro milovníky lyžování vzniklo na pomezí Rakouska, Itálie a Slovinska útulné a přátelské středisko Kranjska Gora. Jakmile přijedete do Julských Alp, dýchne na vás nevšední atmosféra. Všechny sjezdovky jsou neustále udržovány a upravovány, a tak si na nich užijete opravdové dobrodružství. Pokud zadáte do vyhledávače frázi „lyžování – Slovinsko“, jako první se vám zobrazí právě Kranjska Gora, která je rok od roku populárnější.

V bezprostřední blízkosti se nachází Planica s největším mamutím můstkem na světě, kde se každoročně odehrávají skokanské závody. Světoví mistři ve skákání se snaží překonat světový rekord, který je momentálně 251,5 metrů.

Sjezdovky všech obtížností

Všechny vleky a sedačkové lanovky v areálu jsou vzájemně propojené. Sjezdovky mají různou obtížnost, a tak si na své přijdou jak začátečníci, tak i skuteční profesionálové. Pro začínající lyžaře je připravena sjezdovka Gozd Martuljek a pro experty zase Vitranc I a II.

Jestliže vás Julské Alpy zaujaly, měli byste si co nejdříve rezervovat hotel, protože ubytování se pomalu plní. Více informací o lyžování ve Slovinsku si můžete přečíst přímo na webové stránce https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/slovinsko/.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů