Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Nedej Bůh teplých vánoc a pošmourného svatého Jiří!

Ubytujte se v hotelu v centru Prahy a prozkoumejte její historické jádro

27.7.2018

Prahu můžete navštívit v kterémkoliv období, protože je krásná pořád. V létě vás ale kromě památek čeká také mnoho kulturních akcí pod širým nebem. V našem hlavním městě je o zábavu postaráno a budete se zde bavit, i když tady strávíte celý týden, nebo jen jeden den. Jestliže vás tlačí čas, pak využijte skvělý hotel na Václavském náměstí, odkud prozkoumáte unikátní historické jádro.

Skvělá Královská cesta

Nejlepší způsob jak si prohlédnout nejslavnější pražské památky je vydat se na procházku takzvanou Královskou cestou. Jedná se o jednu z nejkrásnějších prohlídkových tras, která začíná u Obecního domu na Náměstí Republiky a končí na Pražském hradě u katedrály sv. Víta. Cesta vás povede kolem paláců, domů i chrámů a je dlouhá zhruba tři kilometry. Uvidíte gotickou Prašnou bránu i dům U Černé Matky Boží nacházející se na nároží Celetné a Ovocného trhu. Tato stavba je klenotem kubistických domů postavená v roce 1911 – 1912. Pokud se vám kubistický styl líbí, navštivte Muzeum českého kubismu.

Královskou cestou se dostanete na Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí a proslulým orlojem. Pokračujte na Karlův most kolem Kampy přes Malou Stranu až k Pražskému hradu, kde se nachází katedrála sv. Víta, ale také Starý královský palác, Palácové zahrady a Královská zahrada. Západně od hradu si prohlédněte Loretánské náměstí s Loretou. Z Pražského hradu to je už jen kousek na Petřín s Petřínskou rozhlednou, která nabízí krásnou podívanou na červené pražské střechy. Zpět dolů se můžete dostat po svých nebo využít lanovou dráhu jezdící na Újezd.

Hotel Andante na Václavském náměstí

K prohlídce hlavního města je opravdu skvělým strategickým místem hotel v centru Prahy. Hotel Andante nejdete v ulici ve Smečkách a čeká vás tady skvělé ubytování i komfort. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů